Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 100 öğrenci alacak

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2013-2014 eğitim ve öğretim sezonunda İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretimi bölümüne 1. ve 2. öğretim olmak üzere toplam 100 öğrenci alacak.    Yükseköğretim Kurulu’na...

24 Nisan 2013 Çarşamba 18:01
Bu haber 98 kez okundu
Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 100 öğrenci alacak
Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2013-2014 eğitim ve öğretim sezonunda İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretimi bölümüne 1. ve 2. öğretim olmak üzere toplam 100 öğrenci alacak.

    Yükseköğretim Kurulu’na yapılan (YÖK) müracaatın ardından talebin kabul edildiğini belirten İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, “İlahiyat Fakültesi'nde İlahiyat ve İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretimi bölümü olmak üzere 2 bölüm bulunmaktadır. İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretimi bölümüne öğrenci alınması fakültemizin gelişimi açısından çok önemlidir. Amasya’nın tarihi misyonunu her zaman göz önünde bulunduracak olan İlahiyat Fakültesi, öğrencilerine temel dini kaynaklara ve ilmi prensiplere dayalı, dini ilkelerin pratik hayatla sıkı ilişkisini dikkate alan, toplumsal sorunlara duyarlı, beşeri münasebetleri dikkate alan bir eğitim sunacaktır. " dedi.

    Özdemir, "Müstakil binamızın yapılması halinde fakültemizde daha fazla sayıda öğrenci öğrenim görecektir. Kurulduktan kısa bir süre sonra fakültemize öğrenci alınmasının Amasyamıza hayırlı olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.” diye konuştu.

    YorumlarYEREL HABERLER
Ekmeğini İsraf Etme

Hava Durumu
Tümü Anket
Sitemizin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sayfalar
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv


Bumerang - Yazarkafe

İndir: Hızlı, Eğlenceli, Şahane
sanalbasin.com üyesidir

Yandex.Metrica