Bakan Bayraktar: Şehitler, tarihin kalbidir

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 115 kez okundu

TRABZON (CİHAN)- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Çanakkale Zaferi'nin 98. nedeniyle Trabzon’da

Bakan Bayraktar: Şehitler, tarihin kalbidir
TRABZON (CİHAN)- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Çanakkale Zaferi'nin 98. nedeniyle Trabzon’da düzenlenen törenlere katıldı.

Trabzon’da, Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve saygı duruşu ile başlayan etkinlikler, Sülüklü Mezarlığı'nda bulunan şehitlik ziyareti ile devam etti. Bakan Erdoğan Bayraktar ve beraberindekiler, şehit mezarlarına karanfil bırakıp dua etti. Şehit yakınlarıyla da hasbıhal eden Bakan Bayraktar, “Bu ülke insani şehitlerine minnettardır. Şehitler, tarihin kalbidir. Bu topluma ruh veren o kalplerden pompalanan canlılıktır. Kendilerini ulvi değerler için feda edenler, o toplumun kalbinde ebediyen yaşarlar. O yüzden şehitlere ölü denmez, çünkü onlar diridirler. Çanakkale Zaferinin 98. yıldönümü vesilesiyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz.” dedi.

Bakan Erdoğan Bayraktar ve beraberindekiler, şehitlik ziyaretinden sonra Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Gazi Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen anma programına katıldı. Öğrencilerin yaptığı gösteriler, katılımcıları duygulandırdı.
Törenlere, Bakan Erdoğan Bayraktar'ın yanı sıra, Vali Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri ile şehit aileleri katıldı.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x