Deprem tiyatrosu ücretsiz sahnelendi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 301 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Ankara Çubuk Belediyesi, ‘Sallanan Oyuncaklar’ adlı deprem konulu tiyatro oyununu öğrenciler

Deprem tiyatrosu ücretsiz sahnelendi
ANKARA (CİHAN)- Ankara Çubuk Belediyesi, ‘Sallanan Oyuncaklar’ adlı deprem konulu tiyatro oyununu öğrenciler için ücretsiz sahneledi.

    Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunu öğrencilerle birlikte öğretmenleri de izledi. Aralarında ilk kez tiyatro izleyen minik öğrencilerin heyecanları gözden kaçmadı.

    Erken yaşlardan itibaren farkındalık kazandırmayı hedefleyen ‘Sallanan Oyuncaklar’ adlı oyuna, öğrenciler de sanatçılarla birlikte eşlik etti. Oyun çocukları afetlere hazırlık konusunda da bilgilendiriyor. Yaklaşık 60 dakika süren oyunda çök- kapan – tutun gibi deprem anındaki doğru davranış modelleri gösterildi. Ayrıca öğrencilere aileleriyle birlikte hazırlayabilecekleri alet çantası hazırlığı ile evlerinde güvenli bir ortam oluşturabilme becerisi de eğlence eşliğinde öğretildi.

    Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ‘Sallanan Oyuncaklar’ tiyatro oyununun, ilköğretim okulu seviyesindeki çocukların erken yaşlardan itibaren depreme hazırlık konusunda farkındalık kazanması ve güvenli yaşam kültürünü öğrenmeleri ve önlemlerini öğretmeyi amaçladığını belirtti.

    Deprem konulu ‘Sallanan Oyuncaklar' adlı oyun, 3 gün boyunca kültür merkezinde sahnelenecek. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x