Erzurum'da kar yağışı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 105 kez okundu

ERZURUM (CİHAN)- Karadeniz üzerinden gelen alçak basıncın etkisi altına giren Erzurum'a gece saatlerinde

Erzurum'da kar yağışı
ERZURUM (CİHAN)- Karadeniz üzerinden gelen alçak basıncın etkisi altına giren Erzurum'a gece saatlerinde kar yağmaya başladı. İl genelinde 100'den fazla köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Bölgede en düşük hava sıcaklığı eksi 6 derece ile Erzurum'da ölçüldü.

Dün bahardan kalma sıcak bir gün yaşayan Erzurumlular, bugün sabah uyandıklarında kar şaşkınlığı yaşadı. Gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle il genelinde 100'den fazla köy ve 20 mezra yolu kapandı. Gece Erzurum'da en düşük hava sıcaklığı eksi 6 derece olarak ölçüldü. İl merkezinde kar kalınlığı 10, Palandöken'in yüksek kesimlerinde ise 102 santimetre ölçüldü. Kar yağışının aralıklarla akşam saatlerine kadar devam ettikten sonra bölgeyi terk edeceği bildirildi.

Belediye ekipleri sabah saatlerinde yol ve kaldırımlarda kar kürüme ve temizlik çalışması başlattı. Karayolları Bölge Müdürlüğü ise şehirlerarası yolları açık tutmak için kürüme çalışmasına hız verdi. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler ise gece saatlerinden itibaren kar köy yollarını açmak için ekiplerini seferber etti. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x