Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümü şiirlerle, türkülerle kutlandı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 97 kez okundu

BARTIN (CİHAN)- Ulus Dost Eller Derneği Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümü kutlamaları kapsamında şiirlerle,

Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümü şiirlerle, türkülerle kutlandı
BARTIN (CİHAN)- Ulus Dost Eller Derneği Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümü kutlamaları kapsamında şiirlerle, türkülerle “Çanakkale Gecesi” programı düzenledi.

Bartın’ın Ulus ilçesi Hasandede İlkokulu kapalı spor salonunda düzenlenen geceye Türk Halk Müziği sanatçısı Gökmen ve Dünya Radyo program yapımcısı ve Samanyolu televizyonunun sevilen dizisi “İki Dünya Arasında” Ahmet Hoca rolünü oynayan, Ahmet Bozkuş katıldı.

Ahmet Bozkuş'un Çanakkale Savaşı'ndaki kahramanlık öykülerini seslendirdiği programda, sanatçı Gökmen de sazı ve sözüyle eşlik ederek izleyenlere duygusal anlar yaşatırken salondaki vatandaşlar da okunan kahramanlık türkülerine eşlik etti.

Programda Ahmet Bozkuş, Çanakkale Savaşı yıllarında Dürdane Hanım'ın, savaştaki eşi Binbaşı Lütfi Bey'e yazdığı fakat şehit olduğu için ulaşmayan mektubu okuduğu sırada vatandaşların duygulandığı ve gözlerinin yaşardığı görüldü.

Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, açılış konuşmasında, “18 Mart tarihinin, bu önemli tarihi şehitlerimize bu vatan için, millet için, bayrak için, din için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi anmak, onlara şükranlarımızın ifadesi olması için şehitler günü olarak kutluyoruz” dedi.

Ulus Dost Eller Derneği Başkanı Adnan Denizli, Gökmen ve Ahmet Bozkuş’a çiçek takdim ettikten sonra şehit ailelerine ve sponsorlara plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Program sonunda Gökmen ve Ahmet Bozkuş “Tarihin En Hazin Bestesi Çanakkale” isimli CD’lerini imzaladı. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x