Osmaniyeliler daha çok imam hatip ortaokulu istiyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 249 kez okundu

OSMANİYE (CİHAN)- Osmaniye'de birden fazla imam hatip ortaokulu açılması isteniyor.<br/><br/>Osmaniye Merkez İmam-Hatip Ortaokulu

Osmaniyeliler daha çok imam hatip ortaokulu istiyor
OSMANİYE (CİHAN)- Osmaniye'de birden fazla imam hatip ortaokulu açılması isteniyor.

Osmaniye Merkez İmam-Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Habibe Gamga, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında, bu yıl 733'ü bağımsız olmak üzere açılan bin 141 imam hatip ortaokuluna 111 bine yakın öğrencinin kayıt yaptırdığını belirtti.

Habibe Gamga açıklamasına şöyle devam etti; “Osmaniyemizde geçmiş yıllar içerisinde Osmaniye İmam Hatip Okulu'nun başarıları ve misyonu, tüm Osmaniye halkı tarafından bilinen bir gerçektir. 28 Şubat sürecinde ortaokul bölümleri kapatılan imam hatip okulları, hükümetin almış olduğu olumlu bir kararla bu eğitim öğretim döneminden itibaren tekrar eğitime başladı. Ülkemizin dört bir yanında hükümetin almış olduğu karar doğrultusunda hızlı bir şekilde imam hatip ortaokulları açıldı. Ama ne acı ki, ülkemizde yeşeren bu umutlar Osmaniyemizde yankı bulmadı. Türkiye'nin hemen hemen tüm illerinde sorunsuz bir şekilde en gözde okulların imam hatip ortaokuluna dönüştürüldüğü bilinmektedir. Osmaniye'de ise bu sürecin maalesef istenildiği şekliyle başarılarak dönüşüme ayak uyduramadığı gözlenmektedir. Bilindiği üzere ilk önce Osmaniye ilini bölen bulvarın üst kısmında Yasemin Tekin İlköğretim Okulu, bulvarın alt bölümünde ise Namık Kemal İlköğretim Okulu olmak üzere iki imam hatip ortaokulu açılması plânlanmıştı. Yaz döneminde Namık Kemal İÖO'na 100 civarında, Yasemin Tekin İÖO'na ise 250 civarında öğrenci kaydı alındı. Fakat okulların açılmasına bir hafta kala Namık Kemal İÖO tümden iptal edilerek kayıt yaptıran öğrenciler mağdur edildi, çoğu öğrenci eski okullarına dönmek zorunda kaldı. Yasemin Tekin İÖO'ndan ise vaz geçilerek ilk önce Saimbey İÖO'na nakledildi daha sonra ise Mahmut Ali Kirmit İÖO bünyesinde Osmaniye Merkez İmam Hatip Ortaokulu açıldı. Hâlen bu okulda 195 öğrenci eğitim görmektedir.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x