Gönüllü Türk doktorları Nijerya'da hastane yaptırdı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 117 kez okundu

ESKİŞEHİR (CİHAN)- Türk doktor ve sağlık çalışanlarının dünyanın dört bir yanındaki karşılıksız hizmetleri

Gönüllü Türk doktorları Nijerya'da hastane yaptırdı
ESKİŞEHİR (CİHAN)- Türk doktor ve sağlık çalışanlarının dünyanın dört bir yanındaki karşılıksız hizmetleri her geçen gün artarak devam ediyor. 'İnsanın olduğu yerde biz de varız' sloganıyla hareket eden Türk doktor ve sağlık çalışanları, kendi imkanlarıyla Afrika ülkelerinden Nijarya'da tam donanımla hastane yaptırdı. Kenya'daki hastanenin yapımı ise sürüyor.

        Eskişehir Sağlık Mensupları Derneği ( ESMED) Başkanı ve Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Eroğul, yaptığı açıklamada, Türk doktor ve sağlık çalışanlarının katkılarıyla Nijerya'da yaptırılan 'Nizamiye Hospital'in tamamlandığını söyledi. Eroğul, nisan ayında hizmete girecek hastanede 15 uzman, 100 yardımcı sağlık personelinin 24 saat esasına göre Nijeryalılara hizmet vermek için gün saydığını kaydetti.

        ESMED Başkanı Dr. Eroğul, her ilde birer dernek çatısı alında bir araya gelen doktor ve sağlık çalışanlarının 'insanın olduğu yerde biz de varız' sloganıyla başlattığı yurt içi ve yurt dışındaki karşılıksız hizmetlerinin her geçen gün artarak devam ettiğini kaydetti. Türkiye'nin 81 ilindeki sağlık derneklerinin önce federasyon sonra da konfederasyon haline geldiğini, şimdi de Türkiye'nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında insanların hizmeti için şifa dağıtmaya çalıştığını vurgulayan Dr. Eroğul, birlik, beraberlik ve fedakârlık içerisinde devam eden bu çalışmaların her yerde büyük takdirle karşılandığını vurguladı.

        Dr. Eroğul, aralarında ESMED'in de olduğu derneklerin Uluslararası Anadolu Sağlık Federasyonu'yla (USAF) dünyanın dört bir yanındaki sağlık yönünden yardıma muhtaç insanları el uzatmak için dana geniş kapsamlı çalışma başlattığını ifade etti. Şimdi de dernekleşen gönüllü sağlık personelinin 'VESKON' adı altında bir konfederasyon çatısı altında bir araya geldiğini anlatan Dr. Eroğul,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x