Golleriyle Sakaryaspor'u ligde tutan Hicri, formasını 36 yıldır saklıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 96 kez okundu

SAKARYA (CİHAN)- Türk futboluna Aykut Yiğit gibi bir gol kralı, Oğuz Çetin gibi

Golleriyle Sakaryaspor'u ligde tutan Hicri, formasını 36 yıldır saklıyor
SAKARYA (CİHAN)- Türk futboluna Aykut Yiğit gibi bir gol kralı, Oğuz Çetin gibi bir imparatoru, Aykut Kocaman, Hakan Şükür, Bülent Uygun gibi 3 gol kralı, Recep Çetin, Turan Sofuoğlu, Rahim Zafer, Tuncay Şanlı gibi üstün vasıflı A milli oyuncular kazandıran Sakaryaspor, mazisini arıyor. Spor Toto 2. Lig'de topladığı 12 puanla grubunun son sırasında yer alan ve ligin ikinci yarısında galibiyet elde edemeyen yeşil siyahlı takımın 3.Lig'e düşmesine kesin gözüyle bakılıyor.

    1987-1988 sezonunda Türkiye kupasını kazanarak Avrupa kupalarında 2. tura yükselen ve başarılarını yurt dışında da sürdüren Sakaryaspor, bugün yok olmama mücadelesi veriyor. Borçları nedeniyle iflas tehlikesiyle karşı karşıya bulunan efsanelerin takımının düştüğü durum, formasını giydiği eski oyuncularını da derinden üzüyor.

    Yeşil siyahlı formayı giydiği yıllarda attığı gollerle takımı 2. Lig'de tutan Hicri Uzun Özmen, bir zamanlar rakip takımların korkulu rüyası olan Sakaryaspor'un bugün içler acısı durumda olduğunu dile getiriyor. 1977 senesinde Elazığspor'a karşı takımın ligde kalmasını sağlayan golü attığı maçta giydiği formayı hatıra olarak saklayan Özmen, formanın hikayesini şöyle anlatıyor:
    
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x