Veteriner hekimliğin geleceği tartışıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 99 kez okundu

BURSA (CİHAN)- ‘İnsanlar İçin Değil, İnsanlık İçin Veteriner Hekim’ temasıyla Matlı A.Ş. tarafından

Veteriner hekimliğin geleceği tartışıldı
BURSA (CİHAN)- ‘İnsanlar İçin Değil, İnsanlık İçin Veteriner Hekim’ temasıyla Matlı A.Ş. tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde veteriner hekimliğin geleceği tartışıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Veteriner Hekimliğe Sektörel Bakış (VESBA) buluşmaları kapsamında gerçekleştirilen ‘Hayvansal Üretimde ve Hayvancılıkta Ar-Ge’lerin Önemi’ konulu oturumda konuşan Matlı A.Ş Genel Müdürü Emre Vural, Türkiye’nin 16 değişik veterinerlik fakültesinden 3 günlük organizasyon için Bursa’ya gelen yaklaşık 800 öğrenciye hitap etti.

İş hayatının, öğrencilik yıllarındaki gibi ders çalışıp sınav geçmeye benzemediğini belirten Vural, “Biz, sizler gibi arkadaşlarımızı şirketlerimizin üretim, satış, teknik destek ve Ar-Ge bölümlerinde görmek isteriz. Kısacası bizim, sizlere ihtiyacımız var. Sizlerden neler bekliyoruz dersek de iyi çalışan, özverili çalışan olmanızı istiyoruz. Ders çalışıp sınıf geçmekle, iş yapıp sonuç almak arasında önemli farklar var. Her iyi öğrencinin şirketler için iyi bir çalışan olamayacağı gibi, her iyi çalışan da iyi yönetici, iyi bir lider olamayabilir. O bakımdan kendinizi nereye konumlandıracağınız nereye kadar çıkmak hedefiniz olduğunu kendi iç muhasebenizle karara bağlayın.” dedi.

Prof. Dr. Hasan Batmaz’ın oturum başkanlığında gerçekleştirilen paneldeki konuşmasında, gıda ve tarım sektörünün öneminin giderek arttığının altını çizen Vural, sektöre yeni atılacak bireylere kendilerini iyi yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu. Vural, ben yönetici olmak, lider olmak istiyorum demekle bu vasıfların kazanılamayacağını ifade ederken, “Eksikliğiniz her ne olursa olsun çok çalışmak suretiyle bunu kapatabilirsiniz. Sevdiğiniz işi, sevdiğiniz yerde, sevdiğiniz insanlarla yapın. Matlı AŞ olarak bizim kapılarımız her zaman sizlere açıktır.” şeklinde konuştu.

Veteriner adaylarına seslenen Matlı A.Ş Genel Müdürü Emre Vural, “Hayvancılık sektörü yapı değiştiriyor. Artık dam altında hayvancılık yerine büyük çiftliklerde üretim yapılıyor. Bunun için sizlerin kendinizi çok iyi yetiştirmeniz, iyi bir yönetici olup sektörü yönlendirmeniz gerekiyor” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Matlı A.Ş. Ürün Geliştirme Müdürü Veteriner Hekim Arda Kovanlıkaya da Matlı AŞ bünyesinde gerçekleştirilen ar-ge çalışmaları ile Ömer Matlı Akademi Hayvansal Üretim Eğitim Araştırma Merkezi’nin faaliyetleri hakkında açıklamaklarda bulunup, yetiştiricilere yönelik yapılan uygulamalardan örnekler verdi.

ÖMER MATLI ARAŞTIRMA MERKEZİ’NE TEKNİK GEZİ

VESBA etkinlikleri kapsamında yaklaşık 100 öğrenciden oluşan bir veteriner adayı grup, Matlı A.Ş bünyesinde bulunan Ömer Matlı Akademi Hayvansal Üretim Eğitim Araştırma Merkezi’ne teknik gezi gerçekleştirerek, pek çok çiftliğe model olan hayvansal üretimi yerinde inceleme şansını yakaladılar.

Öte yandan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) gerçekleştirilen Veteriner Hekimliğe Sektörel Bakış (VESBA) toplantılarının açılış oturumu ve plaket töreninde ise Matlı A.Ş’nin de aralarından bulunduğu sponsorlara teşekkür plaketleri takdim edildi. Matlı A.Ş adına plaketi Pazarlama departmanından Burak Durmaz aldı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x