Karın ağrısı nedeniyle ameliyat olan kadının karnından 8 kilo kitle çıktı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 506 kez okundu

TRABZON (CİHAN)- Karın ağrısı ve şişkinliği şikayeti ile gittiği Vakfıkebir Devlet Hastanesi'nde ameliyat

Karın ağrısı nedeniyle ameliyat olan kadının karnından 8 kilo kitle çıktı
TRABZON (CİHAN)- Karın ağrısı ve şişkinliği şikayeti ile gittiği Vakfıkebir Devlet Hastanesi'nde ameliyat olan 50 yaşındaki Emine Bakır’ın karnından 8 kilo kitle çıktı.

Uzun süredir karnındaki şişlikten şikâyetçi olan Giresun’un Eynesil ilçesi’nden Emine Bakır, tedavi olmak için gittiği Vakfıkebir Devlet Hastanesi'nde, ameliyatla karından çıkan 8 kilogramlık kütle doktorları bile şaşırttı. Yapılan ameliyat sonrası normalde 50 gram olması gereken, ancak büyüyerek 8 kilograma kadar ulaşan ana rahmi alındı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kemal Haliloğlu, ameliyat sonrası yaptığı açıklamada, şöyle dedi: “Hastamız, iki hafta kadar önce bize başvurduğunda karın ağrısı, kanama ve kanama şikâyetleri vardı. Hastanın daha önce yapılmış ultrason ve tomografi görüntüleri vardı. Onlara baktığımızda, hastaya senin biran önce ameliyat olman lazım dedim. Tekrar ultrasona baktım. Karnı neredeyse üçte ikisini dolduracak kadar bir kitle mevcuttu. Ameliyatın bir an önce olması gerektiğini kendisine söyledim. Tedkiklerini yapıp uygun bir günü ayarladıktan sonra bugün Opr. Dr. İmdat Çıtlak Bey ile ameliyatı yaptık. Yaklaşık bir buçuk, iki saat süren ameliyatta hastanın karnından yaklaşık 8 kilo bir kitle çıkardık. Hasta stabil, gayet iyi, yatağına aldık. Şu anda bir problem yok. İnşallah birkaç gün içinde de hastayı taburcu edeceğiz.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x