TÜTEV ve GATED üyeleri, Suriyeli mühendisleri ziyaret etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 155 kez okundu

GAZİANTEP (CİHAN)- Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Gaziantep Şubesi ile Gaziantep Teknik Elemanlar

TÜTEV ve GATED üyeleri, Suriyeli mühendisleri ziyaret etti
GAZİANTEP (CİHAN)- Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Gaziantep Şubesi ile Gaziantep Teknik Elemanlar Derneği (GATED) gönüllü üyeleri, Suriye’den Kilis’e gelerek mülteci konumunda yaşayan mühendis, teknik eleman ve diğer mültecileri ziyaret etti.

Duygusal bir ortamda gerçekleşen bu ziyarette iki ülke dostluğuna ve gelecekte yapılabilecek müşterek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Suriyeli teknik elemanlar bu dostluğun pekişmesi adına Kilis’ten Gaziantep’e davet edildi. TÜTEV ve GATED Genel Kordinatörü Hasan Bülent Beyli, bu ziyaretlerin ve fikir alışverişlerinin çok faydalı olduğunu ifade ederek, Suriyeli meslektaşlarına ve üyelerine çok yararlar getireceğini söyledi. Ayrıca gelecekte o güzel Suriye’nin yeniden inşasında birlikte çalışmak istediklerini ifade etti.

Suriyeli Teknik Elemanlar adına Abdullah İbni Adem ise Türkleri çok vefalı olduklarını ve bu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Türk halkının ecdadına yakışır bir civan mertlik sergilediklerini kaydetti.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x