Çelik: Karadeniz'in mizahını stand-upçılardan değil, yöre insanından dinleyin

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 152 kez okundu

SAMSUN (CİHAN)- 'Bize Her Yer Trabzon' sloganı yazarı gazeteci-yazar Harun Çelik, yeni çıkan

Çelik: Karadeniz'in mizahını stand-upçılardan değil, yöre insanından dinleyin
SAMSUN (CİHAN)- 'Bize Her Yer Trabzon' sloganı yazarı gazeteci-yazar Harun Çelik, yeni çıkan kitaplarını 'Bizi Bizden Dinleyin' söyleşisi ile tanıttı. Karadeniz insanının fıkra dolu yaşantısının, İstanbul’daki stand-upcılardan değil, yörede yaşayan insanlardan dinlenilmesini isteyen Çelik, Karadeniz insanının sıcakkanlılığını konu alan kitaplarında yer alan fıkra ve hikâyeleriyle davetlileri güldürdü.

        Canik Kültür Merkezi’ndeki söyleşiye Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Sarıoğlu, Samgaz Genel Müdürü Murat Albayrak, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Haber Gazetesi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun ile çok sayıda davetli katıldı.

        Söyleşisine 'İnşallah' kavramı üzerine Pakistan’da yaşadığı anısını anlatarak başlayan Harun Çelik, gezdiği yerlerdeki yaşadığı hikayelerden oluşan 'Aslı Gibidir' adlı kitabından kesitler anlattı. Karadeniz insanını en iyi stand-upçıların değil, halkın kendisinin anlatabileceğini ifade eden Çelik, söyleşisinin son bölümünü ise bir dönem görev yaptığı Afganistan’daki insanlık dramlarına ayırdı.

        Söyleşisinde anlattığı fıkra ve hikayelerin yer aldığı kitaplardan herhangi bir maddi gelir beklemediğini ifade eden Çelik, 'Uzak Yakın Ülke Pakistan' ile Karadenizliler'in komik, düşündürücü, etkileyici öykülerinden oluşan Uzak Yakın Ülke Pakistan, İşgalci, Bize Her Yer Trabzon, Kuzeyli Yazılar, En Büyük Hacı Bizim Hacı gibi kitaplarını tanıttı. Çelik, 'En Büyük Hacı Bizim Hacı' kitabını okuyanların Karadenizli zekâsının uçlarını keşfedeceğini de sözlerine ekledi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x