Eğitim günleri edebiyat paneli ile devam etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 294 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Bursa Eğitim Günleri’nin

Eğitim günleri edebiyat paneli ile devam etti
BURSA (CİHAN)- Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Bursa Eğitim Günleri’nin üçüncüsü edebiyat öğretmenlerine yönelik düzenlenen eğitimle devam etti.

Hotel Çelik Palas’ta BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi’nin BTSO sponsorluğunda gerçekleştirdiği panele MEB Başmüfettişi Yusuf Ziya Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile il ve ilçe milli eğitim müdürlüğünde görevli eğitim yöneticileri katıldı. Panelin açılışında edebiyat öğretmenlerine, MEB Baş Müfettişi Yusuf Ziya Özcan, dilin doğru ve güzel kullanımıyla ilgili şiirler, alıntılar ve anılarla süslü, sohbet havasında geçen bir konuşma yaptı. Türkçenin en güzel ve en etkili haliyle konuşulabilmesinin önemine dikkat çeken Özcan, okumanın sevdirilip insanlar arasında sevgi, saygı bağlarının güçlendirilebilmesi gerektiğini belirtti.
Kutsal değerler ve güzel hasletlerin tekrar canlandırılmasının öğretmenlerin çocuklara vereceği eğitimle sağlanacağına değinen Özcan, öğretmenlerin işlerini en doğru biçimde yapması sonrasında hiçbir şeyden çekinmemelerini istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da Bursa’nın son 5 yılda eğitimdeki başarılarından bahsederken, bunun öğretmenlerinin çalışmaları sonucu kazanıldığını söyledi.
Öğretmenliğin ayda 15 saat derse girilerek yapılan bir meslek olmadığının altını çizen Gülsar, ders öncesi ve sonrası yaptıkları çalışmalarla adeta 7/24 öğrencileri düşünmek zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

Konuşmalardan sonra edebiyat eğitimi alanında yenilikler paylaşıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Okuyucu, Uludağ Üniversitesi’nden emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Cemiloğlu ve Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Rukiye Esra Tabakçılar’ın panelist olarak eğitim verdi. Daha önce matematik ve rehberlik alanlarında gerçekleştirilen eğitim panelleri fizik, kimya, biyoloji, İngilizce, felsefe-psikoloji-sosyoloji branşlarında devam edecek. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x