Batman yardımları Kamişlo'ya teslim edildi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 82 kez okundu

BATMAN (CİHAN)- Batman Suriye Halklarıyla Dayanışma Girişimi'nin başlattığı kampanyadaki yardımların ilk paketi Suriye'nin

Batman yardımları Kamişlo'ya teslim edildi
BATMAN (CİHAN)- Batman Suriye Halklarıyla Dayanışma Girişimi'nin başlattığı kampanyadaki yardımların ilk paketi Suriye'nin Kamişlo şehrine ulaştırıldı.

Suriye'den Batman'a yönelik göçleri önlemek, iç savaş mağduru olmuş Suriye halklarının yaralarını sarmak için başlatılan insani yardım kampanyasında, BDP ve AK Parti Batman il başkanlıkları birer kamyon gıda desteği sağladı.

Batman’dan yola çıkarılan yardım kamyonları, Nusaybin Kaymakamlığı’nın sağladığı kolaylıkla Nusaybin Belediye Başkanı’nın da katılımıyla Suriye’nin Kamişlo Kent Konseyine teslim edildi. Batman Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Nevaf Taş, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Acar, Mazlumder Batman Şube Başkan Yardımcısı Hasan Argünağa, Mazlumder Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gayretli ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mehmet Tekin, Eczacılar Odası’nın sağladığı bir kamyon ilaç ve diğer kurumların sağladığı 7 kamyon gıdayı, girişim adına, Kamişlo Kent Konseyi yetkililerine teslim etti.

Batman halkına teşekkür eden Kamişlo Kent Konseyi yetkilileri, kendilerine ulaştırılan yardımların Kamişlo başta olmak üzere, çevredeki yerleşim yerlerindeki halklar arasında ayrım yapılmadan dağıtılacağını beyan ettiler.

Yardım kampanyasına birer kamyon gıda desteği taahhüt edenlerin listesi şöyle: “Batman Belediyesi (bir kamyon klor), Fernas adına iş adamı Necat Nasıroğlu, Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Batman Ticaret ve Sanayi Odası, TMMOB Batman Şubesi, KESK Batman Şubesi, Midyatlılar Derneği, Adalet ve Kalkınma Partisi, Barış ve Demokrasi Partisi, Memur-Sen Batman Şubesi, Tabipler Odası Batman Şubesi ve Petrol-İş Sendikası Batman Şubesi.” Bu arada, yardımların süreceği belirtildi.


CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x