İş Adamından örnek davranış

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 90 kez okundu

ADANA (CİHAN)- Kozan'da hayırsever işadamı Nihat Atlı, bir süre önce kaybettiği oğlunun adına

İş Adamından örnek davranış
ADANA (CİHAN)- Kozan'da hayırsever işadamı Nihat Atlı, bir süre önce kaybettiği oğlunun adına yaşatmak amacıyla atıl durumdaki Kozan Lisesi Tiyatro ve Konferans Salonu’nun tadilatını yaptırdı.

Yenilenen salon törenle hizmete açıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, hayırsever işadamı Nihat Atlı'ya eğitime yaptığı katkı sebebiyle şükranlarını sundu.

Okul Müdürü Levet Tetik ise 140 kişilik salonun imkansızlık sebebiyle uzun zamandır atıl durumda olduğunu hatırlattı. Öğrencilerin etkinlik düzenleyecek ortamdan yoksun kaldığını ifade eden Tetik, işadamı Atlı'ya öğrencileri adına teşekkür etti. Tetik, “Bu vesile ile hayatını kaybeden öğrencimiz Abdullah Kutalmışhan Atlı’nın adı okuldaki bu salonda yaşatılacaktır.” dedi. İşadamı Atlı, dünyadaki en büyük sorunun eğitimsizlik olduğunu vurguladı. Eğitimsiz insanların toplumun başına türlü dertler açtığına işaret eden Atlı, “Bu salonun düzenlenmesine vesile olarak, öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerine bir nebze olsun katkı yapmayı düşündüm.” diye konuştu.

Belediye Başkan Vekili Süleyman Halacoğlu, Atlı'ya okul tarafından hazırlanan teşekkür plaketini takdim etti.

Daha sonra, yenilenen salonda
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x