Canan: Doktorlara saldırılar insanlık dışı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 120 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- Manavgat Sağlık Derneği (MASADER) Başkan Yardımcısı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr.

Canan: Doktorlara saldırılar insanlık dışı
ANTALYA (CİHAN)- Manavgat Sağlık Derneği (MASADER) Başkan Yardımcısı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Canan, doktorlara saldırılar sürdüğü sürece 14 Mart Dünya Tıp Bayramı'nı kutlamanın bir anlamının olmadığını söyledi.

14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili Hisar Tıp Merkezi'nde açıklama yapan Canan, son günlerde hasta yakınları tarafından doktor ve sağlık çalışanlarının saldırıya uğramasının insanlık adına onur kırıcı bir davranış olduğunu kaydetti. Sağlık Bakanlığı'nın doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların önüne geçmesi için RTÜK benzeri şikayet ve bilgilendirme hattı kurması gerektiğini belirten Canan, bu kurulmadığı için hasta vefat ettiğinde günah keçisinin doktorlar olduğunu söyledi. Dünyada en uzun vadeli ve masraflı eğitimin tıp olduğunu anlatan Canan, yemeyip yediren, dişinden tırnağından artırarak okutan anne babaların çocukları dayak yesin ve çirkin saldırıya uğrasın diye tıp fakültesine göndermediğini ifade etti.

Türkiye'de yılların verdiği yanlış alışkanlık neticesinde insanların bıçak kemiğe dayanmadığı sürece doktora sağlık kontrolüne gitmediğinin altını çizen Canan, gittikten sonra da yılların ihmali ve tedavisi zor bir hastalıkla karşı karşıya kalınca da faturanın doktorlara kesildiğini kaydetti. Canan, sözlerini şöyle sürdürdü:
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x