Polis adayları, Çanakkale ruhunu Gaziantep’e getirdi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 77 kez okundu

GAZİANTEP (CİHAN)- Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Çanakkale Savaşı’nda verilen mücadeleyi, 3

Polis adayları, Çanakkale ruhunu Gaziantep'e getirdi
GAZİANTEP (CİHAN)- Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Çanakkale Savaşı’nda verilen mücadeleyi, 3 aylık bir zamanda hazırladığı panoramik sergiyle tekrar yaşattı. Top, mermi ve tüfek sesleriyle Çanakkale Cephesi’nin yansıtılmaya çalışıldığı sergiyi gezenler, gerçeğine yakın olarak yapılan anıtın önünden geçerken de duygu dolu anlar yaşadı.

Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu’nun spor salonunda gerçekleştirilen sergiyi gezenleri ilk olarak Çanakkale ve kahramanlarının fotoğrafları karşıladı. Daha sonra, top, tüfek, mermi ve uçak sesleri arasında mevziden geçildi. Sergide de Çanakkale Savaşı’nda kullanılan askeri malzemelerden, kağnılara kadar bir çok malzeme yer aldı. Çanakkale’deki anıt mezarlarının da benzerlerinin bulunduğu sergide, katılımcılar tek tek çiçek bıraktı. Savaşın hikayeleri de sergiyi gezenleri duygulandırdı. Sergiyi ziyaret eden öğrencilere de Çanakkale Zaferi’ni anlatan çeşitli kitaplar hediye edildi.

Derslerin yanında sosyal faaliyetlere de ağırlık verdiklerini söyleyen Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Osman Metli, polis adaylarının, birçok kişinin Çanakkale’ye gidemeyeceğini bildiği için, Çanakkale’yi Gaziantep’e getirme yönünde bir çalışma başlattığını anlattı. Sergiyi hazırlamak için de 3 ay boyunca yoğun çaba sarf edildiğini kaydeden Metli, Çanakkale’de yaşananların çok güzel bir şekilde yansıtıldığını belirtti. Metli, serginin 3 gün boyunca devam edeceğini belirterek, öğrencileri sergiyi gezmeye davet etti.


CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x