Çankaya fırınlarında pide denetimi

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:03
Bu haber 154 kez okundu

Ankara Çankaya Belediyesi, vatandaşların pide ve ekmeklerini gönül rahatlığıyla yiyebilmeleri için Ramazan ayında fırın denetimlerini artırdı.     Özellikle Ramazan pidesi, ekmek ve tatlı satışı yapan fırınlarda ile...

Çankaya fırınlarında pide denetimi
Ankara Çankaya Belediyesi, vatandaşların pide ve ekmeklerini gönül rahatlığıyla yiyebilmeleri için Ramazan ayında fırın denetimlerini artırdı.

    Özellikle Ramazan pidesi, ekmek ve tatlı satışı yapan fırınlarda ile unlu mamul satışı yapılan iş yerlerinde denetime dikkat eden ekipler, vatandaşların sağlığını etkileyebilecek her türlü konuda inceleme yapıp, özellikle hijyene dikkat ediyor.

    Son gün birçok noktada yapılan denetimlerde pide ve ekmeklerin gramaj yönünden uygun olduğu ve işçilerin iş kıyafetleri ile bone giydikleri tespit edilirken, bazı fırınlarda çeşitli hamurların tek bir teknede birleştirildiği görüldü. Değişik ekmek türlerine ait hamurların bir teknede birleştirilerek yeniden üretime gidilecek olmasının doğru olmadığını belirten denetim ekipleri, bu hamurları imha ederek yasal cezai işlemi uyguladı. Bazı unlu mamul satan işyerlerinin ise tatlıların üzerini yalnızca gazete kağıdıyla kapattığının görülmesi üzerine doğru yöntemin uygulanması konusunda gerekli uyarılar yapıldı.

    Yetkililer, ilçede unlu mamul satan işyerleri başta olmak üzere gıda ile ilgili tüm dükkanların denetimlerinin Ramazan ayı boyunca kesintisiz biçimde sürdürüleceğini belirtti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x