Destici: Ramazan ayına gözü yaşlı ve buruk girdik

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:45
Bu haber 168 kez okundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ramazan ayına gözü yaşlı ve buruk girdiklerini söyledi.Ramazan ayı dolayısıyla yazılı açıklama yapan Destici, “Maalesef; Doğu Türkistan’dan Irak ve Suriye’de ki Türkmen diyarlarına...

Destici: Ramazan ayına gözü yaşlı ve buruk girdik
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ramazan ayına gözü yaşlı ve buruk girdiklerini söyledi.
Ramazan ayı dolayısıyla yazılı açıklama yapan Destici, “Maalesef; Doğu Türkistan’dan Irak ve Suriye’de ki Türkmen diyarlarına kadar, Arakan'dan Filistin’e kadar, dünya coğrafyasının her yerinde din kardeşlerimizin, soydaşlarımızın ve insanlık adına zulme uğrayan insanların döktükleri kan ve gözyaşlarından haberdar olarak bir Ramazan ayına daha giriyoruz. Bu nedenle gönüllerimiz kırık bir halde ve tarif edilemez bir burukluk içindeyiz. Ama biliyoruz ki, Ramazan ayı ayrıca ilahi yardımın yağdığı, fetih ve zaferlerin lütuf edildiği bir aydır. İnşallah tüm mazlumlar ve mağdurlar, destanların yazıldığı, izzet ve şeref tablolarının çizildiği bu diriliş ve direniş ayından payını alır. Tüm barış, özgürlük, esenlik dileklerimiz ve dualarımız bu kutlu ayda zulüm, kahır, çile ve sıkıntı çeken kardeşlerimiz içindir.” dedi.

“ÜLKEMİZ CİDDİ SORUNLARLA BOĞUŞUYOR”

Destici, Ramazan ayı mesajın da şunları söyledi: “Ülkemiz gerek ekonomik gerekse güvenlik anlamında ciddi sorunlarla boğuşuyor. Lakin büyük Türk Milleti; birlik olmanın, kardeş olmanın güzel örneklerini tüm olumsuzluklara rağmen vermeye devam etmektedir. Bizler Büyük Birlik Partisi olarak ülkemize ve insanlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz. İnanıyoruz ki; idealimizdeki gelecek, korku ve endişelerimizden uzak bir gelecek olacaktır. Böylesi hasretini çektiğimiz bir gelecek tasarlayacaksak, bu ancak bizzat hayat sebebimiz olan değerlerimize öncelik tanımakla ve o değerlere olan boyun borcumuzu yerine getirmekle mümkün olacaktır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni barındıran mübarek Ramazan ayı; sosyal, kültürel milli ve manevi yapımıza katkı sağlamak açısından bizlere büyük bir fırsatlar sunmaktadır. Bu vesileyle camiam ve şahsım adına, tüm İslam âleminin rahmet bereket ve mağfiret ayı olan Ramazanını tebrik eder hayırlı, bereketli ve barış içinde geçmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x