Yavru kedi sıkıştığı yerden 3 gün sonra kurtarıldı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:42
Bu haber 109 kez okundu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki duvar arasında sıkışan ve 3 gündür miyavlayan yavru kedi, itfaiyenin uzun uğraşları sonrasında kurtarıldı. Sıkıştığı yerden çıkarılan kedi, hayvan barınağına götürüldü. Ereğli'ye bağlı...

Yavru kedi sıkıştığı yerden 3 gün sonra kurtarıldı
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki duvar arasında sıkışan ve 3 gündür miyavlayan yavru kedi, itfaiyenin uzun uğraşları sonrasında kurtarıldı. Sıkıştığı yerden çıkarılan kedi, hayvan barınağına götürüldü.

Ereğli'ye bağlı Süleymanlar Mahallesi Kavakdibi Caddesi'nde iki duvar arasında 3 gündür mahsur olan minik kedi yavrusu, itfaiye ve zabıta ekipleri tarafından kurtarıldı. Mahalle halkının yerini ancak 3 gün sonra tespit edebildiği kedinin kurtarılması için itfaiye ekiplerine haber verildi. Söz konusu adrese gelen ekipler, kedinin yaklaşık 40 santimetre genişliğinde ve 4 metre uzunluğundaki iki duvar arasında olduğunu tespit etti. İlk olarak kedinin düştüğü yere tahta uzatan ve uzun demir ile tahtaya tırmanmasını sağlamaya çalışan ekipler, bunda başarılı olamadı.

Kurtarma çalışması için duvarın kırılmasına karar veren ekipler ev sahibinden izin aldı. Kırma işlemi sırasında gürültüden korkan yavru kedi, kendisi için uzatılan ağaca tırmandığı sırada itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile alındı. Yaklaşık 3 gündür mahsur kaldığı belirtilen kediye su verildi. Belediye Veteriner İşleri aracına alınan kedi, hayvan barınağına götürüldü.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x