Çiftçiye çay da, kredi de TEB’den

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:15
Bu haber 109 kez okundu

Tarım bankacılığı alanındaki ürün ve faaliyetleriyle çiftçiye destek veren Türk Ekonomi Bankası, düzenlediği 'Çaylar TEB’den' etkinlikleriyle ülkenin dört bir yanında çiftçilerle buluşuyor. Çaylar eşliğinde gerçekleşen görüşmelerde,...

Çiftçiye çay da, kredi de TEB'den
Tarım bankacılığı alanındaki ürün ve faaliyetleriyle çiftçiye destek veren Türk Ekonomi Bankası, düzenlediği 'Çaylar TEB’den' etkinlikleriyle ülkenin dört bir yanında çiftçilerle buluşuyor. Çaylar eşliğinde gerçekleşen görüşmelerde, Türk Ekonomi Bankası'nın ürün ve hizmetlerininin ilk elden anlatma fırsatı bulunuyor.

Çaylar TEB’den etkinliği kapsamında son olarak Adana’yı ziyaret eden TEB yetkilileri, Çukurova’yı karış karış gezdi. TEB çalışanları, Karataş’ın Yemişli köyünde vatandaşlarla buluştu.
‘Çaylar TEB’den’ toplantıları kapsamında köy kahvehanesinde çiftçilerle bir araya gelen TEB Tarım Bölge Satış Yöneticisi Ali Karacalar, tarımı ve çiftçileri önemli gördüklerini belirterek bu anlamda pek çok ürün ve hizmet sunduklarını anlattı. Tarımla ilgili her yerde bulunma gayreti içinde olduklarını dile getiren Karacalar, banka olarak sektöre yönelik tarım kredileri, yatırım kredileri, hayvancılık kredileri, arazi edinim kredileri, traktör kredileri verdiklerinin altını çizdi.

Çiftçilere ‘Harman Kart’ verildiğini ifade eden Karacalar, "Bu kart, çiftçinin ödeme dengesine göre ayarlandı. Kart ile üreticiler hem nakden rahatlıyor hem de alışverişlerini kolay yapıyor. Harman Kart kullanıcıları, 5 ay sıfır faiz ile akaryakıt alıyor. Bu çok önemli. Çünkü tarımda en önemli girdi maliyeti mazot. Üretim maliyetlerinin hemen hemen üçte birine denk geliyor. Üretim için büyük anlaşmalarımız var. Bu bağlamda Adana’da ilçe ve köylerde çiftçimizle bir araya geliyoruz. Onları yeni uygulamalar hakkında bilgilendiriyoruz." dedi.

"ÇUKOBİRLİK’LE PROTOKOL İMZALANDI"

Üreticiye destek olmak amacıyla Çukobirlik’le protokol imzalandığına vurgu yapan Ali Karacalar, "Biz üreticimizin yanında olduğumuzu göstermek, üreticimizin köylerine, ayaklarına gidip ürünlerimizi tanıtmak istiyoruz. Hedefimiz, tarım bankacılığında farklı bir vizyon çizdiğimizi göstermek. Bunu da üreticilerin yanında olarak gösteriyoruz. Özelliklede sivil toplum kuruluşları dediğimiz üretici örgütleriyle protokoller düzenleyerek üreticilere hizmeti daha hızlı götürmenin planlarını, programlarını yapıyoruz. Bu amaçla Çukobirlik ile yaptığımız protokolü hayata geçirdik. Güneydoğu ve Çukurova Bölgesi’nin tamamında yürütülüyor. Her akşam saat 5-6 gibi şubelerimizle birlikte sahada olacağız." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x