Ispartalı işadamları, doğu batı kardeşliği için ilk adımı attı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:59
Bu haber 98 kez okundu

Ispartalı işadamları Muş’un Malazgirt ilçesine doğu batı kardeşliği gönül köprüsü kurmak için gitti. Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD) öncülüğünde Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ve Isparta Girişimci İşadamları...

Ispartalı işadamları, doğu batı kardeşliği için ilk adımı attı
Ispartalı işadamları Muş’un Malazgirt ilçesine doğu batı kardeşliği gönül köprüsü kurmak için gitti.

Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD) öncülüğünde Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ve Isparta Girişimci İşadamları Derneği (IGSİAD) üyeleri Isparta'dan Muş Malazgirt'e ziyarette bulundu. ISİAD Başkanı Özcan Pınarcı’nın organize ettiği gezi programında ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, IGSİAD Başkanı Alper Bayhan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan 14 kişi ilk olarak Malazgirt’deki esnafı dükkânlarında ziyaret etti. Ispartalı işadamları bir aşiretin de taziyesine katılarak başsağlığı dileklerinde bulundu. Malazgirt Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ü de ziyaret eden işadamları, ilçede ileri gelen esnaf ve mülki amirlerle de bir araya geldi.

Samimi ortamların oluştuğu görüşmelerde ilçenin sorunlarını da dinleyen işadamlarından oluşan heyet, doğu batı kaynaşması ve gönül köprülerinin kurulması için karşılıklı ne yapabileceklerini masaya yatırdı. Ispartalı işadamları kardeşliğin pekiştirilmesi için öncelikli olarak Malazgirt’e bir yurt yapımı için söz verdi.

    VAN’A ÇIKARMA

    Öte yandan Malazgirt’ten sonra Van’a geçen Ispartalı işadamları, burada da Van Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (VASİAD) organizesinde Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın (VATSO) da katıldığı programda 2 kentin karşılıklı iş potansiyelleri konuşuldu. Burada bir konuşma yapan ISİAD Başkanı Özcan Pınarcı, cehaletin ve fakirliğin izalesinin kardeşlik projesine katkısını anlattı.

    Programda eğitime yapılacak katkılar ve karşılıklı geliş gidişler de konuşuldu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x