‘Gözden ırak olmayın’ diyerek 65 kişiyi ışığa kavuşturdular

08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:28
Bu haber 151 kez okundu

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları’nda öğrenim gören öğrencilerin yardım kampanyası meyvesini verdi. Toplanan paralarla, Afrika ülkelerinde 65 kişi katarakt ameliyatı sonrası ışığa kavuşturuldu. Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri...

‘Gözden ırak olmayın' diyerek 65 kişiyi ışığa kavuşturdular
Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları’nda öğrenim gören öğrencilerin yardım kampanyası meyvesini verdi. Toplanan paralarla, Afrika ülkelerinde 65 kişi katarakt ameliyatı sonrası ışığa kavuşturuldu.

Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri öğrencilerinden oluşan Kılıçaslan Model Birleşmiş Milletler (KAMUN) topluluğu öğrencileri, Kimse Yok Mu Derneği ile yürüttüğü yardım kampanyası çerçevesinde, Afrika’da 65 katarakt ameliyatı yaptırdı. Duyarlı öğrenciler, kampanyaya başladıkları nisan ayından itibaren harçlıklarını biriktirerek, kermesler düzenleyerek ve arkadaşlarından destek alarak topladıkları 6 bin 500 doları geçtiğimiz günlerde Kimse Yok Mu Derneği’ne teslim etti. Toplanan nakdi yardımlar; sağlık, beslenme ve coğrafi konum itibariyle görme kaybının en çok olduğu Afrika ülkelerine hızla ulaştı ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 65 kişinin katarakt ameliyatı için kullanıldı.

Organizasyonu yürüten Kılıçaslan Liseleri 11’inci sınıf öğrencisi ve KAMUN topluluğu üyesi Ertuğrul Yıldırım, “Her bir katarakt ameliyatının 100 dolara yapıldığını öğrenince zaman geçirmeden çalışmalara hız verdik. Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde Afrikalı 65 Müslüman’ın gözlerinin açılmış olması bizim için büyük bir mutluluk.” dedi.

Bir dizi etkinlik gerçekleştirmek ve fedakar öğrencilerle tanışmak amacıyla Kayseri’ye gelen Kimse Yok Mu Derneği Şubeler ve Yurt İçi Yardımlar Koordinatörü Emin Çalhanoğlu da son zamanlarda öğrenciler tarafından yürütülen birçok yardım kampanyasına şahit olduklarını söyledi. Çalhanoğlu, “Bu yavrularımız, yaptıkları çalışmalarla hem sevap hem de gönül kazanıyorlar.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x