Girişimci kadınlar ürünlerini tarihî binada pazarlayacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 216 kez okundu

MUĞLA (CİHAN)- Muğla’da mikrokredi kullanan girişimci kadınlar, ürettiklerini tarihî binada satışa sunacak. Muğla

Girişimci kadınlar ürünlerini tarihî binada pazarlayacak
MUĞLA (CİHAN)- Muğla’da mikrokredi kullanan girişimci kadınlar, ürettiklerini tarihî binada satışa sunacak. Muğla Valiliği MELSA şirketi, bir işadamı tarafından 1927 yılında yaptırılan ve birkaç yıl önce restore edilen tarihî binayı kiraladı. Şeyh Mahallesi’ndeki binanın açılışı, Vali Fatih Şahin tarafından yapıldı. Tezgâhları dolaşarak kadın girişimcilerle sohbet eden Şahin, ürünler hakkında da bilgi aldı.

Vali Şahin, mikrokredilerin sağlanmasında önayak olanlara teşekkür ederek, Muğla'da bu yolla istihdam sağlayan kadınların önemli çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Çok küçük fonları kullanıp üretim yaptıklarını ve alınteri döktüklerini vurgulayarak, ''Kadınlarımızın uzun zamandır, ürünlerini satabileceği yerle ilgili talepleri vardı. Burası Muğla mimarisiyle öne çıkan prestijli binalardan. MELSA şirketimiz kiraladı ve içindeki eşya ve malzemeleri sağladı.'' dedi. Vali Şahin, ilk etapta 20 kadının binada stant sahibi olduğunu kaydederek, ''Bu bir sosyal sorumluluk projesi. Bunlar dönüşümlü olacak. Engelli vatandaşlarımız da burada stant sahibi olacak ve ürünlerini sergileyecek. Sosyal sorumluluk projelerinde sosyal konular ötelenemez. Onun için hemen müdahale etmemiz, önem vermemiz gerekiyor. Bu aslında bir insanlık vazifesidir. Toplum olmanın, millet olmanın, insan olmanın gereğidir.'' şeklinde konuştu.

Muğla Mikrokredi Şube Müdürü Necla Alan ise mikrokredi kullanan üyelere Türkiye'de ilk defa böyle bir pazar açıldığını belirterek, Muğla ve ilçelerinde mikrokredi programı kapsamında hiçbir teminat ve kefil istenmeden, bin 800 kadına toplam 2 milyon lira kredi verildiğini kaydetti. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x