Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yeni sistemle ilgili çalışanlara eğitim semineri

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 296 kez okundu

BATMAN (CİHAN)- Doküman Yönetim Sistemi (DYS)'ne geçen Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yeni sistemle ilgili

Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yeni sistemle ilgili çalışanlara eğitim semineri
BATMAN (CİHAN)- Doküman Yönetim Sistemi (DYS)'ne geçen Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yeni sistemle ilgili çalışan personele eğitim semineri verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen eğitim seminerine, Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan personel katıldı. Eğitim semineri öncesi Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, yaptığı konuşmada, “Bakanlığımıza bağlı tüm taşra teşkilatlarında yeni dönemde 'Doküman Yönetim Sistemi' dönemi başlatıldı. Size verilecek seminerde E (elektronik imza) nasıl çalışır ve Doküman Yönetim Sistemi'nin nasıl bir sistem olduğu anlatılacak. Yeni sistemde dışarıdan gelen ve giden evrak ile ilgili silsile yoluyla işlem yapılacak. Yeni sistem ilk etapta size sıkıntılı gelebilir, ancak süreç içinde sıkıntıları hep beraber gidereceğiz. Milli eğitim olarak, biz büyük bir aileyiz ve kurumsallaşmak zorundayız. Bu çalışmada sizlerden biraz daha özveri göstermenizi ve karşılaşacağınız sıkıntıları elbirliğiyle birbirinize yardımcı olarak gidermenizi istiyorum. Kurumumuzda 15 Mart itibarıyla bu sistem üzerinden işlemler gerçekleşecek. Ben sözü sizlere eğitim verecek arkadaşlara bırakıyorum. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa’nın konuşmasının ardından, Doküman Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim alan kurum bilgi işlem uzmanları Tevfik Edis ve Ümit Çelik tarafından çalışan personele eğitim verildi. Eğitimde, sistem üzerinden gelen giden evrak ile ilgili nasıl bir işlem yapılacağı, bu işlemlerde amacın, gelen giden evrakı Doküman Yönetim Sistemi'ne kaydetmek olduğu belirtildi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x