Vakfıkebir'e 112 Acil İstasyonu yapıldı

27 Haziran 2013 Perşembe 22:27
Bu haber 350 kez okundu

Türkiye genelinde 100’ün üzerinde yapılması planlanan 5 yıldızlı otel görünümündeki 112 Acil İstasyonları'ndan biri de Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi’ne yapıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan projeye Vakfıkebir Belediyesi...

Vakfıkebir'e 112 Acil İstasyonu yapıldı
Türkiye genelinde 100’ün üzerinde yapılması planlanan 5 yıldızlı otel görünümündeki 112 Acil İstasyonları'ndan biri de Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi’ne yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan projeye Vakfıkebir Belediyesi arsa desteği ile öncülük etti. 5 yıldızlı otel kalitesinde inşa edilen 112 Acil İstasyonu'nda sağlıkçı, şoför ve doktorlar burada bekleyerek merkezden gelecek çağrılara cevap verecek. Bu binaların hayat kurtarmaya vesile olan yerler olduğuna dikkat çeken yetkililer, “Personel önce kendisi rahat olmalı ki; hastaya müdahale edebilsin” dediler.

300 metrekarelik istasyon içinde 100 metrekarelik bölümü kapalı; üç oda, mutfak, WC, duş yerleri ve depo yer alıyor. Tam donanımlı ambulans ile personel 112 Komuta Kontrol Merkezi'nden gelecek acil çağrılara buradan yönlendirilecek. Bölgenin en stratejik yerinde inşa edilen yeni 112 Acil istasyonu sayesinde çağrının yapıldığı en uzak noktaya en kısa sürede ulaşılması hedefleniyor. 112 Acil istasyonunun birkaç hafta içinde hizmete girmesi beklenirken, istasyonun kuzey yönünde ise bir de ambulans helikopter pisti (Heliport) yer alıyor.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x