Şehzade Mehmet Koleji öğrencileri güreşte üç madalya kazandı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 82 kez okundu

MANİSA (CİHAN)- Manisa Özel Şehzade Mehmet Koleji Güreş Takımı, Türkiye Okullararası Grup Birinciliği

Şehzade Mehmet Koleji öğrencileri güreşte üç madalya kazandı
MANİSA (CİHAN)- Manisa Özel Şehzade Mehmet Koleji Güreş Takımı, Türkiye Okullararası Grup Birinciliği müsabakalarında üç madalya kazandı. 69 kiloda Eyüp Sayan ve 100 kiloda Deniz Yasak birinci, 46 kiloda güreşen Selman Çubukçu üçüncü oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı okul spor faaliyetleri programında yer alan 15-16 Yaş Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Okullararası Grup Birinciliği müsabakaları, Manisa Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Müsabakalara, 17 ilden 271 sporcu katıldı. Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupaları ve sıkletlerinde ilk üçe girenlere madalyaları, AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Üçak, Güreş İl Temsilcisi Ali Haydar Aras ve Manisa Kredi Yurtlar İl Müdürü Fatih Yıldırım, tarafından verildi.

Grekoromende takım halinde birinciliği Muğla, ikinciliği Manisa, üçüncülüğü Afyonkarahisar kazandı. Serbest stilde birinciliği Bursa, ikinciliği Balıkesir, üçüncülüğü Denizli elde etti. Özel Şehzade Mehmet Koleji öğrencileri, 11-14 Nisan 2013 arasında Edirne’de yapılacak Türkiye Okullararası Güreş Şampiyonası'nda Manisa’yı temsil edecek. Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Giray Kara, madalya kazanan öğrencileri kutladı. Kara, güreşin marka okulu olduklarını, öğrencilerden Türkiye şampiyonluğu beklediklerini söyledi. Okulun güreş antrenörü Behçet Karaca da şunları söyledi: “Ata sporumuza altyapıdan yeni yetenekler kazandırmak için aralıksız çalışıyoruz. Öğrencilerimle gurur duyuyorum. Okulumuzda 45 lisanslı güreşçi var. Bizlere her türlü desteği veren müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x