Mersin'de farkıl kültürler hoşgörü panelinde buluşacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 115 kez okundu

MERSİN (CİHAN)- Mersin Kültürlerarası Diyalog Merkezi (MEKADİM) ile Özel Toros Üniversitesi tarafından düzenlenecek

Mersin'de farkıl kültürler hoşgörü panelinde buluşacak
MERSİN (CİHAN)- Mersin Kültürlerarası Diyalog Merkezi (MEKADİM) ile Özel Toros Üniversitesi tarafından düzenlenecek 'Kültürlerarası diyalog ve önyargıların giderilmesi' paneli, Türkiye'deki farklı kültürlerin temsilcilerini bir araya getirecek.

    Toros Üniversitesi Kampüsü'nde 2 oturum halinde gerçekleştirilecek panele Siyaset Bilimci Doğu Ergil ile Gazeteci Yazar Muhsin Kızılkaya'nın yanı sıra farklı kültürlerin ve dinlerin temsilcileri de konuşma yapacak.

    Panel ile ilgili Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Toros Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Özer, ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini belirtti.

    Çözüm sürecinin toplumsal barış getirmesi için her kesin üstüne düşen görevi yelerine getirmesi gerektiğine dikkat çeken Özer, Bu anlamda hem iktidarın hem muhalefetin toplumsal uzlaşının barışın sağlanması konusundaki çağrılarını hatırlattı.

    Üniversite olarak kentin ve ülkenin sorunlarını çözme konusunda büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Özer, bu anlamda çok sayıda toplantı yaptıklarına işaret etti. Yapacakları bu toplantının çok ayrı bir özelliği olduğunu vurgulan Özer,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x