Ensar Muhacir El Ele Platformu'ndan teşekkür ziyareti

09 Nisan 2013 Salı 13:05
Bu haber 146 kez okundu

Suriyeli sığınmacılara destek olmak için kurulan Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu ve Suriyeli doktorlar, insani yardımlarından dolayı Tuzla Belediyesi’ne ’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Suriye’deki iç karışıklıktan dolayı...

Ensar Muhacir El Ele Platformu'ndan teşekkür ziyareti
Suriyeli sığınmacılara destek olmak için kurulan Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu ve Suriyeli doktorlar, insani yardımlarından dolayı Tuzla Belediyesi’ne ’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Suriye’deki iç karışıklıktan dolayı Hatay’ın Kırıkhan ilçesine sığınan Suriyeli sığınmacılara insani destek vermek için kurulan Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu (KEMEP) Başkanı Nuri Çaydan ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan Suriyeli heyet, Tuzla’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Heyet, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı ziyaret etti. KEMEP sözcüsü Rahmi Vardı, "Tuzla’dan gelen yardımlar Suriyeli kardeşlerimize ulaşmıştır. Sayın kaymakamımız ve başkanımız hayırlı bir yardıma imza atmışlardır. Onlara teşekkür ederiz." dedi.

KEMEP heyetinin ziyaretinde kardeş aile projesi de başladı. Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, Tuzla Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Metin, Suriyeli birer aile ile kardeş aile olmayı kabul etti. Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu, yardımların toplandığı ve sevkiyatın yapıldığı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nı da ziyaret etti. Gönül Elleri’nin hizmetleri hakkında bilgi alan heyet, gönüllü sunulan hizmetteki profesyonel yaklaşıma hayran kaldı.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x