‘Tarla satılık’ diye kaparo alıp, dolandırdılar

09 Nisan 2013 Salı 10:14
Bu haber 172 kez okundu

Bursa’nın Harmancık ilçesinde bir kişi, polise müracaat ederek satılık olmayan tarlayı satılıkmış gibi göstererek kendisinden kaparo aldıklarını öne sürdüğü 2 kişiden şikayetçi oldu. Harmancık İlçe Emniyet Amirliği’ne başvuran...

‘Tarla satılık' diye kaparo alıp, dolandırdılar
Bursa’nın Harmancık ilçesinde bir kişi, polise müracaat ederek satılık olmayan tarlayı satılıkmış gibi göstererek kendisinden kaparo aldıklarını öne sürdüğü 2 kişiden şikayetçi oldu.

Harmancık İlçe Emniyet Amirliği’ne başvuran Abdulkadir U. İsimli kişi, Metin O. ve Ahmet C. isimli iki kişinin, kendisini dolandırdığını öne sürdü. Polise ifade veren Abdulkadir U., “Satılık olmayan tarlayı satmak amacıyla benden 500 TL kaparo aldılar. Daha sonra tarlanın satılık olmadığını öğrendim. Şüpheliler beni dolandırdı.” dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öte yandan, Bursa’nın Gürsu ilçesinde, İsmail K.’ı arayan kimliği belirsiz kişi, kendisini polis olarak tanıttı. Sahte polis, banka hesaplarıyla alakalı yürütülen bir soruşturma gereği para yüklenmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine İsmail K., verilen hesap numarasına iki seferde toplam 6 bin 300 TL yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan İsmail K., polise müracaat etti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x