SAMED yönetimi, sağlık çalışanlarının haftasını kutladı

08 Nisan 2013 Pazartesi 18:32
Bu haber 188 kez okundu

Samsun Memurlar Derneği (SAMED) Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal’ı Sağlık haftası münasebetiyle ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak başkanlığında ki dernek üyeleri Dr. Yusuf Köksal’ın ve tüm sağlık çalışanlarının...

SAMED yönetimi, sağlık çalışanlarının haftasını kutladı
Samsun Memurlar Derneği (SAMED) Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal’ı Sağlık haftası münasebetiyle ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak başkanlığında ki dernek üyeleri Dr. Yusuf Köksal’ın ve tüm sağlık çalışanlarının Sağlık Haftası'nı kutladı.

    Ziyaret sırasında, başta İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sorunları ile Türkiye’nin sağlık problemleri hakkında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı. Son yıllarda sağlık sektöründeki gelişmelere değinen İl Müdürü Köksal, halkın sağlık hizmetlerinde ki memnuniyetinin yüzde 75’lere çıktığını, zaman zaman yüzde 78’lere kadar geldiğini belirtti.

    Türkiye'de sağlığa yapılan yatırımların halk nazarında karşılığını bulduğunu hatırlatan Köksal, sağlık sektöründeki memnuniyetin yüksek seviyelerde olduğunu söyledi. Sağlık Bakanlığı'nda yürütülen çalışmalara da değinen Dr. Yusuf Köksal, Kamu Hastaneler Birliği ile daha profesyonel bir sağlık hizmeti yönetiminin olacağını vurguladı.

    SAMED başkanı Muhsin Bayrak İl Sağlık Müdürlüğü memurlarına yönelik eğitsel ve yönetsel çalışmalar yapmak istediklerini, memurların mevzuat, kişisel gelişim eğitimlerine yönelik yapılabilecek eğitim çalışmalarına katkı vermek istediklerini söyledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x