Mamak Gençlik Merkezi, 13 bin üyeyi ağırlıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 145 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Ankara Büyükşehir Belediyesi Mamak Gençlik Merkezi, dar gelirli ve dershaneye gitme

Mamak Gençlik Merkezi, 13 bin üyeyi ağırlıyor
banner136
ANKARA (CİHAN)- Ankara Büyükşehir Belediyesi Mamak Gençlik Merkezi, dar gelirli ve dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere yönelik düzenlediği ücretsiz takviye kursları yoğun ilgi görüyor.

    Lale İş Merkezi’nde 27 Mart 2007 tarihinde açılan ve ilçedeki gençlerin buluşma adresi haline gelen Mamak Gençlik Merkezi, 13 bini aşkın üyeye hizmet veriyor. Açılışının ardından yoğun talep üzerine 3-4 yaş grubuna faaliyet dersleri, 7-14 yaş grubuna da Çocuk Kulübü etkinlikleri ile hizmet veren merkezin imkanlarından 15 -24 yaş arası gençler ücretsiz faydalanıyor. 24 yaş üzeri erkek ve kadınlar ise kondisyon salonu ve el sanatları sınıflarını yine ücretsiz kullanabiliyor.

    Mamak'ta yaşayan, dar gelirli, dershaneye gitmek için maddi gücü olmayan gençlere ulaşmak için çaba gösteren Merkez idarecileri, gençlerin eğitim ve öğretimleriyle de yakından ilgileniyor. Bu doğrultuda bilgisayar, İngilizce, Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, okul takviye kursları yoğun talep görürken, merkezde ayrıca el sanatları, halk oyunları, güreş, futbol, resim, satranç, jimnastik gibi yetenek geliştirici dersler veriliyor.

    Merkez üyeleri serbest zamanlarında ise masa tenisi, bilardo, abolene, langırt oynayarak keyifli vakit geçirebiliyor.

    AMAÇ ŞARTLARI EŞİTLEMEK

    Mamak Gençlik Merkezi bünyesinde özelikle ortaokul ve lise kapsamında okul takviye kursu açtıklarını bildiren yönetici Pınar İnceoğlu, çalışmalarla ilgili, “Merkezimiz kurslarından faydalanan üye öğrencilerimiz kendi branşlarında okullarında Ankara ve Türkiye genelinde derece alıyorlar. Velilerin de güvenerek çocuklarını gönderdikleri merkezimizde bir aile ortamı oluşturuluyor. Ayrıca çocuklarını getiren velilerimize yönelik de kurslar açmış bulunuyoruz. El sanatları, bay ve bayan kondisyon dersleri verilerek velilerimizde çocuklarını beklerken kaliteli vakit geçirmeleri sağlıyoruz.” bilgisini verdi.

    Dar gelirli aileler için bulunmaz bir fırsat olan ilköğretim ve lise öğrencilerine okul destek kursları verdiklerini dile getiren İnceoğlu, öğrencilerin dershaneye giden arkadaşlarıyla aynı imkana sahip olmalarının sağlandığını da vurguladı.

    “Eğitim bir bütündür” ilkesinden hareketle sadece öğrencilerin değil veliler ile de sıkı bir irtibat kurduklarını belirten İnceoğlu, “Velilerimize üniversiteye giriş sınavları sürecinde çocuklarına destek olmaları açısından çeşitli seminerler veriyoruz.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x