Işık Koleji öğrencileri emniyet müdürünü ziyaret etti

08 Nisan 2013 Pazartesi 17:14
Bu haber 104 kez okundu

Sakarya Özel Işık Ortaokulu idareci ve öğrencileri, emniyet teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Aktaş, öğrencileri sıcak bir şekilde karşılayarak,...

Işık Koleji öğrencileri emniyet müdürünü ziyaret etti
Sakarya Özel Işık Ortaokulu idareci ve öğrencileri, emniyet teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Aktaş, öğrencileri sıcak bir şekilde karşılayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ziyarette emniyet teşkilatının kuruluşu ile ilgili öğrencileri bilgilendiren Aktaş, 10 Nisan 1845 yılında daha önce ‘Zabıta’ olarak anılan teşkilatın, bu tarihte yürürlüğe giren ‘Nizamname’ ile polis teşkilatına dönüştüğünü söyledi. Bu tarihin, emniyet teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edildiğini dile getiren Aktaş, polisliğin zor, stresli ve yorucu ama bir o kadar da zevkli bir meslek olduğunu vurguladı.

Bütün tehlikeli yönlerine rağmen, mesleğin insan hayatını korumaya yönelik hizmet ifa etmesi açısından kutsal bir yönü olduğunun altını çizen Aktaş, “Polis öncelikle ahlaklı, onurlu ve ilkeli insan olarak daima vatandaşın yanındadır. Toplumda olabilecek her türlü olumsuzluk ve asayişi bozucu durumlarda polis vatandaşın yanında ve tehlikenin içindedir. Diğer yandan, polis, vazifesi itibariyle suç olmadan engelleme ve masumları korumakla yükümlüdür. Aynı zamanda da suçluyu da kötü davranışına engel olarak bir nevi koruma vazifesi üstlenir.” diye konuştu.

Aktaş, öğrencilere polislik mesleğini tavsiye edip etmediği sorusuna ise “Yeniden hayata gelecek olsaydım yine polis olurdum.” diye cevap verdi. Aktaş, öğrencilere birer polis şapkası hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x