Av yasağına uymayan balıkçılar, avlandı

08 Nisan 2013 Pazartesi 16:00
Bu haber 126 kez okundu

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, balık avı yasağının başlamasıyla birlikte zamansız avlanmaya karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Altındağ ilçesinde zaman yasağına uyulmadan balık satışı yapıldığı...

Av yasağına uymayan balıkçılar, avlandı
Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, balık avı yasağının başlamasıyla birlikte zamansız avlanmaya karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Altındağ ilçesinde zaman yasağına uyulmadan balık satışı yapıldığı ihbarını alan ekipler, balık satışının yapıldığı işyerine baskın düzenledi. Yasak olmasına rağmen avlanmış 304 kilo sazan, 12 kilo yayın, 29 kilo çay balığı ve 14 kg levrek balığına el konuldu. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, balık satışı yapan iş yerine 923 lira idari para cezası uyguladı. Balıklar daha sonra veteriner hekim raporu doğrultusunda imha edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhsin Temel, av yasağı dolayısıyla iç sularda su ürünleri avlamanın yasak olduğunu hatırlatarak, balıkların yumurtlama ve üreme mevsimini sağlıklı bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla zamansız avlanmaya karşı denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini söyledi.

Ankara’nın iç su balıkçılığı açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Temel, sürdürülebilir su kaynaklarının korunması açısından av yasaklarına uyulması gerektiğini, Ankaralılardan da yasağa uymayarak avlanma ve satış yapanları ihbar etmelerini istedi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x