Yavuz Selim Koleji öğrencilerinin 3 projesi finale kaldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 316 kez okundu

KÜTAHYA (CİHAN)- Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde faaliyet gösteren Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencilerinin

Yavuz Selim Koleji öğrencilerinin 3 projesi finale kaldı
banner136
KÜTAHYA (CİHAN)- Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde faaliyet gösteren Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencilerinin 3 projesi, Türkiye Bilimsel Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen orta öğretim öğrencileri arası proje yarışmasında bölge finaline kaldı.

TÜBİTAK tarafından genç bilim adamı yetiştirmek amacıyla bu yıl 44’üncüsü düzenlenen orta öğretim öğrencileri arasındaki proje yarışmasında finale kalan projeler, 25-29 Mart tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde birincilik için yarışacak.

Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi Müdürü Adem Kütükçü, öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ederek, ”Öğrencilerimiz TÜBİTAK’ın düzenlediği yarışmaya 7 proje ile katılmışlardı, bunlardan 3 tanesi finale kalmayı başardı. Bunlar; coğrafya dalında Faruk Tüfekçi ve Süleyman Oğuz Akcan’ın, Ünal Alp danışmanlığında hazırladığı 'Kömür Sahalarının Tarıma Kazandırılması', matematik dalında Ahmet Akcan ve Sezer Kardaş’ın, Vedat Erden danışmanlığında hazırladığı 'GAUSS Yöntemi üzerine Üçgensel Sayılar' ve Edebiyat dalında Şule Çetin ve Nurhayat İnci’nin Rabia Gülcü danışmanlığında hazırladığı 'Zeytinoğlu Halk Kütüphanesi' adlı projeler. Finalist öğrencilerimizin çalışmalarının karşılığını almasını bekliyoruz.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x