Bakan Kılıç: Niyet hayr, akıbet de hayr olacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 115 kez okundu

SAMSUN (CİHAN)- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, terör sorununun çözüm sürecine ilişkin

Bakan Kılıç: Niyet hayr, akıbet de hayr olacak
SAMSUN (CİHAN)- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, terör sorununun çözüm sürecine ilişkin yaptığı açıklamada hükümet olarak hayırlı bir niyetle yola çıktıklarını belirterek, akıbetin de hayırlı olacağına inandıklarını söyledi.

Judo Dünya Şampiyonası için memleketi Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bafra ilçesinde Bafra Gençlik Merkezi’nin temel atma törenine katıldı. Bakan Suat Kılıç, burada yaptığı konuşmasında terör konusundaki çözüm süreciyle ilgili değerlendirmede bulundu. Kamuoyu araştırmalarına göre halkın yarısından fazlasının süreci desteklediklerini ifade eden Bakan Kılıç, derdi, tasası ve yüreği olanların bu meselenin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını istediklerini kaydetti.

Çözüm sürecine destek vermeyen muhalefet partilerini de eleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Ama siyasetini teröre, şehit cenazelerindeki sloganlara bağlayanlar, meydanları, radikalleşmeyi işaret ediyor. Bu milletin ve anaların yüreği yandı yanacağı kadar. Artık milletin yüreğine yeni yangınlar eklemeye kimsenin hakkı yok. Artık kandan ve terörden beslenmeye kimsenin hakkı yok. Artık şehit cenazeleri gelse de şunları orada protesto etsek diye el ovuşturup durmaya hiç kimsenin hakkı yok. Bu millet kararını verdi. Çözüm sürecinde akla, hukuka, demokrasiye, milletin iradesine verdi, vekaletine uygun olan bütün süreçler denenecektir. Milletimizin bir sözü var. ‘Niyet hayr, akıbet hayr’ Bu yola hayırlı niyetle çıktık. Akıbetinin de hayır istikametinde tecelli edeceğine inanıyoruz.” dedi.

“BAFRA’YA İKİ MÜJDE DAHA”

Samsun’un Bafra ilçesine olimpik yüzme havuzu ve 5 bin kişilik şehir stadyumu yapılması müjdesini veren Bakan Kılıç, “Bafra spor salonu bitmek üzere. Büyüyen, gelişen, değişen Bafra’nın bir fakülte ile taçlanması gerekiyordu. Bafra’yı turizm fakültesine kavuşturduk. Sulama, drenaj projelerimiz tam gaz devam ediyor. Bafra’ya doğalgaz döşeme çalışmalarını gördükçe aynaya baktıklarında kendilerinden utanıyorlar. Hiçbir sözümüz, seçim için söylenmiş değildir. Bizim her bir sözümüz gereği yerine getirilmek için ertesi gün çalışmalara başlanmak üzere söylenen sözdür. Şimdi size iki söz daha vereceğim. Bunlardan birisi 5 bin kişilik şehir stadyumu diğeri ise yarı olimpik yüzme havuzudur.” ifadelerini kullandı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x