TSE Danışma Kurulu 7. toplantısını yaptı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 178 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Danışma Kurulu 7. toplantısını Bursa Ticaret ve Sanayi

TSE Danışma Kurulu 7. toplantısını yaptı
BURSA (CİHAN)- Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Danışma Kurulu 7. toplantısını Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Seminer Salonu’nda (BTSO) gerçekleştirdi.

Bursa Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, ticaret ve sanayi odaları ile organize sanayi bölgelerinin temsilcileri katıldı.

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, gıda konusunda çocuklara ve yetişkinlere yönelik bir proje teklifinde bulundu.

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz ise gıda konusunun çok önemli olduğunu ve tüketici bilincinin yükseltilmesi için yapılacak çalışmalara dernek olarak da katkı sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını vurguladı.

Toplantı, Botaş Makine Yüksek Mühendisi Feridun Baykara’nın konuşmasıyla devam etti. Baykara, “Kalite Birliği olarak, TSE desteğiyle Nilüfer’deki okullarda uyguladığımız sosyal sorumluluk projesine, uygun görülürse Yıldırım’daki okullarda da başlayabiliriz. Bu sayede okulların da TSE tarafından belgelendirilmesini sağlamış, öğretmenlere kalite eğitimleri vermiş, öğrencileri bilinçli tüketici olarak yetiştirmiş ve velilere tüketici hakları konusunda bilgiler sunmuş oluruz.” dedi.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Işığıçok da hazırladığı 'Müşteri Memnuniyeti Anketi' ile ilgili bilgilendirmeler yaptı. İyileştirme çalışmalarına katkı sağlayacaklarını kaydeden Işığıçok, “Amacımız, TSE’nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunup, TSE’nin kurumsal imajını ölçmek ve ilgili firmaların düşüncelerini ortaya çıkarmaktır.” diye konuştu.

Toplantıda, TSE Bursa 8. Danışma Kurulu toplantısının nisan ayında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB) Bursa Hizmet Merkezi’nde yapılması kararlaştırıldı.

Kalite altyapısının ve bilincinin yaygınlaştırılması, kurum ve kuruluşların TSE ile irtibatının güçlenmesi, standartların daha iyi sağlanması ve kalite bilincinin verilmesi doğrultusunda oluşturulan Danışma Kurulu, ayda bir kez toplanıyor.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x