TİŞHAD'dan mesleki eğitim semineri

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 114 kez okundu

GİRESUN (CİHAN)- Tirebolu İş Hayatı Dayanışma Derneği (TİŞHAD), liselere yönelik ‘Kariyer Planlama ve

TİŞHAD'dan mesleki eğitim semineri
GİRESUN (CİHAN)- Tirebolu İş Hayatı Dayanışma Derneği (TİŞHAD), liselere yönelik ‘Kariyer Planlama ve Mesleki Tanıtım Seminerleri’ düzenliyor.

Tirebolu Anadolu Lisesi’nde yapılan seminer Dr. Abdullah Parlakdağ, Ecz. Pelin Güngör ve Ecz. Mehmet Yılmaz katıldı. Seminerde tıp ve eczacılık meslekleri ile ilgili bilgi verildi.

Moderatörlüğünü Fizik Öğretmeni Mustafa Yağcı’nın yaptığı programda açılış konuşmasını yapan Mehmet Yılmaz, öğrencilerin bu dönemde kariyer planlamalarını yapmaları, hedeflerini tespit etmeleri gerektiğini anlattı.

Meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan bahseden Yılmaz, yabancı dilin önemine de vurgu yaptı. Eczacılık mesleğinin eğitim süreci ve çalışma alanları ile ilgili sunum yapan Ecz. Pelin Güngör’den sonra Dr. Abdullah Parlakdağ, tıp eğitimi ve hekimlik mesleğini anlattı. Kendisinin tıbbiyeyi seçme sebeplerinden, okul sürecinden söz eden Parlakdağ’ın konuşmasından sonra soru-cevap bölümüne geçildi.

Öğrencilerin dikkat ve ilgiyle takip ettiği seminerde her iki meslekle ilgili de çok sayıda soru soruldu. Seminer okul öğretmenlerinden Mahmut Yıldız’ın kapanış konuşması ile sona erdi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x