Zeytinciye afet ödeme müjdesi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 153 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, 2010 yılında meydana gelen aşırı yağışlarda ürünleri zarar

Zeytinciye afet ödeme müjdesi
BURSA (CİHAN)- Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, 2010 yılında meydana gelen aşırı yağışlarda ürünleri zarar gören çiftçiye ödenecek afet paralarının kalan bölümü de ödendi.

Orhangazi genelinde 827 üreticinin yararlandığı afet ödemelerinin yüzde 26’lık bölümü geçen yıl şubat ayında yapılmıştı. Orhangazi’den 827 üreticinin yararlanacağı afet ödemeleri için Ziraat Bankası Orhangazi Şubesi hesabına 2 milyon 100 bin TL aktarılmıştı. Yüzde 26’lık bir kısmın hesaba yatırıldığı ifade edildi.

15 Mayıs - 20 Temmuz 2010 tarihleri arasında meydana gelen aşırı yağışlar sonucu meydana gelen zararlarla ilgili Karacabey, Gemlik, Orhangazi, İznik, Keles, Orhaneli ve Mudanya ilçelerinde hasar tespit çalışmaları yapıldığı belirtildi. Yüzde 40 ve üzeri zarar gören üreticilere ödenmek üzere 38 milyon 808 TL ödeme bedeli talep edildi. Ödeme bedelinin kalan yüzde 6’lık kısmı çiftçiye ödendi.

AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Neşet Çağlayan, daha önce afet paralarının yüzde 94’lik diliminin ödendiğini, yüzde 6’lık bir ödemenin kaldığını hatırlatarak, şunları dile getirdi: “Zeytin üreticilerimizin afet zararlarının ödenmesi ile ilgili ödemelerin kalan yüzde 6’lık dilimi olan 486 bin TL’lik tutar, çiftçilerimizin hesaplarına yatırıldı. Daha önce iki taksit halinde ödenen 7 milyon 615 bin TL tutarındaki ödemelerin ardından kalan kısım Ziraat Bankası'ndaki hesaplara yatırıldı.” CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x