INGENİOUS Projesi kapsamında çalıştılar

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 178 kez okundu

GAZİANTEP (CİHAN)- Özel Sanko Liseleri öğrencileri INGENİOUS Projesi kapsamında İtalya, Estonya, Fransa, Slovakya,

INGENİOUS Projesi kapsamında çalıştılar
GAZİANTEP (CİHAN)- Özel Sanko Liseleri öğrencileri INGENİOUS Projesi kapsamında İtalya, Estonya, Fransa, Slovakya, Polonya, Romanya, Türkiye, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya ve Portekiz’den öğrencilerin yer aldığı çalışma programına katıldı.

European School-Net tarafından organize edilen bu üç yıllık süreli Avrupa Birliği projesinde öğrenciler, belirlenen konu başlıklarında araştırma yapıp ilgili konunun uzmanlarıyla paylaşımda bulunma ayrıcalığına sahip oldu.

“İnşaat materyallerinde kullanılan kimyasalların günümüz ve yarının dünyasındaki rolü” konulu on-line chat etkinliğine katılan öğrencilerin sorularına yanıt veren uzmanlar, kimyasal yeniliklerin inşaat sektöründe kullanılmasının ısı ve soğutma yalıtımı ve enerjinin boşuna harcanmaması için önemli katkılar sağladığını belirtti.

Kimyasal bu gibi yeniliklerin önemli olduğunu ifade eden uzmanlar, özellikle gelecek nesiller düşünüldüğünde ısınma ve soğutma sistemlerinin yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşturulması, enerjiyi yakalamak ve depolamak gibi çevre dostu teknoloji faktörlerini de öncelik olarak görmek gereğinin altını çizdi.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, “öğrencilerimiz bu projede bilimsel konuları farklı yönleriyle araştırıp tartışabilmekte proje kapsamındaki diğer ülkelerdeki yaşıtlarıyla Türkiye sınırları dışında dünya meselelerine de duyarlı bir tavır sergileyebilmektedirler” dedi.

Köylüoğlu, ayrıca, İngilizce gerçekleştirilen görüşmelerde farklı kültürlerden öğrenci ve uzmanların ortak bir bilimsel platformda buluşmalarının önemli olduğunu kaydetti. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x