CHP heyetinden TAGİD'e ziyaret

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 208 kez okundu

TEKİRDAĞ (CİHAN)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İş Dünyası Diyalog ve Dayanışma Birimi heyeti,

CHP heyetinden TAGİD'e ziyaret
TEKİRDAĞ (CİHAN)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İş Dünyası Diyalog ve Dayanışma Birimi heyeti, Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği’ni (TAGİD) ziyaret etti. TAGİD dernek binasında gerçekleştirilen ziyarette, CHP heyetine TAGİD'in proje ve çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Tekirdağ milletvekilleri Emre Köprülü, Candan Yüceer, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık, Çorlu İlçe Başkanı Adnan Kum katıldı.

İş Dünyası Dayanışma ve Diyalog Birimi hakkında bilgiler veren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, bu birimin oluşturulmasındaki sebebin, hükümetin kendi sanayicisine sahip çıkmaması olduğunu söyledi. Faik Öztrak,” Türkiye imalat alanında 1990 yılında dünya sıralamasında 13. sıradaydı. 2005 yılında ise 15. sırada yer almakta. Biz üreten bir Türkiye prensibiyle çalışıyoruz. Ancak hükümet bu konuda gerekli adımları atmakta geç kalıyor. Biz geçtiğimiz günlerde teşvik yasasının süresinin uzatılması yönünde bir tasarı sunduk. CHP olarak yeni bir yapılanmaya girmemizin şart olduğunu gördük. İş adamlarımızın sorunlarını TBMM’ye taşımaya karar verdik. Bu yüzden de bir birim oluşturduk ve iş adamlarımız ile görüşmeyeler ve ziyaretler başlattık. Bursa ve Kayseri’de iş adamlarımızın sorunlarını dinledik. Onların sorularını yanıtlayarak kafalarındaki soru işaretlerini kaldırdık. Trakya’da iş adamlarımız ile büyük bir toplantı yapacağız.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ise “TUSKON ve MARİFED’in genel kurullarında ve diğer programlarında çok kez yer aldım. TUSKON ve MARİFED benim için ve Türkiye için çok önemli. Bu ülkeye katma değer sağlayan bir kurum. Bu ülkeye çok büyük hizmet eden sizleri kutluyorum. Bize iletilen sorunları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Sizin önünüzdeki taşları kaldırmak istiyoruz. Oy için buraya gelmedik. Sizi güçlü kılmanın yollarını araştırıyoruz. Kendi sermayemize sahip çıkmak zorundayız. Biz sizin arkanızda olmalıyız. Türkiye’de elektrik üretimi gerilemeye başladı. Türkiye’de işsizlik çift haneli sayıya geçti. Türkiye dış politikası nedeniyle zora girdi. Biz Suriye yönetiminin arkasında değiliz. Biz komşumuzla savaşa karşıyız. Biz Müslüman’ın Müslüman’ı kırmasına karşıyız. Bu ülkeye hizmet edene bizde hizmet ederiz. Nisan ayı sonunda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu buraya gelecek. Artık bizim dayanışma dönemimiz, güçlü bir Türkiye yaratmamız lazım. Güçlü ekonomisi olan Türkiye yaratmak istiyoruz, işsizliği yok etmek istiyoruz. Bunun yolu da dayanışmaktan geçer” diye konuştu.

CHP heyetinin ziyaretinden memnun olduklarını dile getiren TAGİD Yönetim Kurulu Eşbakanı Ali Canbulat, ''Bizler TAGİD olarak bütün siyasete eşit yakınlıkta olan demokrasinin gereğini için sindirmiş, önce insan eksenli düşünen büyük bir aileyiz. Bugün derneğimizi ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) İş Dünyası Diyalog ve Dayanışma heyetini derneğimizde ağırlamak bizi son derece mutlu etti. Heyetin yapmış olduğu bu çalışma inanıyorum ki sanayicinin sorunlarının çözümüne ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bu süreçte Tagid olarak, Chp İş Dünyası Diyalog ve Dayanışma heyetine gerekli desteği vereceğiz.'' şeklinde konuştu.

CHP heyeti, konuşmaların ardından iş adamlarının sorularını yanıtladı. TAGİD Yönetim Kurulu eş başkanı Ali Canbulat tarafından CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’a günün anısına plâket takdim edildi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x