Kutluhan Duran, Balkan Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 103 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası'nda Türkiye birincisi Kutluhan Duran (13) oldu. Geçtiğimiz

Kutluhan Duran, Balkan Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek
ANTALYA (CİHAN)- Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası'nda Türkiye birincisi Kutluhan Duran (13) oldu. Geçtiğimiz günlerde İzmir'de yapılan şampiyonaya 56 ilden bin 700 sporcu katıldı. Şampiyonda Yıldız Erkekler kategorisinde 2000 doğumlu Kata dalında Manavgat Karate Gençlik Spor Kulübü'nden birinciliği Kutluhan Duran elde etti.

Manavgat Karate Gençlik Spor Kulübü Başkanı Yunus Batal, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir'de yapılan şampiyonaya 56 ilden bin 700 sporcunun katıldığını bildirdi. Şampiyonaya 5 sporcu ile katıldıklarını belirten Batal, Kutluhan Duran'ın Türkiye birinciliği yanı sıra yıldız erkekler Kumite dalında da Ahmetcan Bekmez'in de Türkiye ikincisi olduğunu kaydetti.

Birinci olan Kutluhan Duran'ın 29-31 Mart tarihleri arası Sırbistan'da yapılacak Balkan Karate Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edeceğini belirten Batal, ikinci olan Ahmetcan Bekmez'in ise temmuz ayında yapılacak olan Hazar Ülkeleri Şampiyonası'nda temsil edeceğini ifade etti.

Duran'ın Balkan Ülkeleri Şampiyonası hazırlık çalışmalarını İstanbul Burhan Felek Kamp Eğitim Merkezi'nde yaptığını belirten Batal,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x