Hakan Şükür ve Rüştü Reçber’den Macaristan maçı yorumu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 141 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Eski milli futbolculardan AK Parti Milletvekili Hakan Şükür ve Rüştü Reçber,

Hakan Şükür ve Rüştü Reçber'den Macaristan maçı yorumu
İSTANBUL (CİHAN)- Eski milli futbolculardan AK Parti Milletvekili Hakan Şükür ve Rüştü Reçber, Türkiye'nin yarınki maçta Macaristan'ı mutlaka yenmesi gerektiğini söyledi. Hakan Şükür, “Oluşan tablo belki zor ama yine de bir umut doğdu.” dedi.

Anafen Dershaneleri tarafından STS ve Türkiye’nin enleri ödül programına katılan milli futbolculardan Hakan Şükür ve Rüştü Reçber, program çıkışı Cihan Haber Ajansı’nın (Cihan) sorularını cevapladı.

Yarın oynanacak Türkiye - Macaristan maçı hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, “Yarınki maçtan umutluyuz. Oluşan tabloda belki zor bir süreçten çıktık ama yine bir umut doğdu. Bunu sonuna kadar kovalayacaktır arkadaşlarımız. Tabi milli değerler, milli takımımız çok önemli. Yarın o stadı hınca hınç doldurup İnşallah Macaristan önünde galip geliriz. O umudun artarak devam etmesi lazım. Ülkemiz güzel şeyler yaşıyor, hem siyasi hem de sportif anlamda. Umarım bu bahar havası devam eder milli takımımızda. Hepimiz dua edelim, yanlarında olalım.” ifadelerini kullandı.

Rüştü Reçber ise, “Türk futbol adına önemli bir maç. Grupta şansımızın devam etmesi için kazınmamız gereken bir maç. Kazanıldığı zaman da bizi çok güzel şeylerin beklediği bir maç. Sabırla oynamak gerekir. Bir Türk insanı olarak isteğimiz, kalbimizden geçen şey kazanmaktır. Ümit ediyorum ki yarın arkadaşlarımız maçta bu işin üstesinden başarısıyla gelecektir.” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin gruptaki şansını da değerlendiren Reçber, “Biz yarın ki Macaristan maçını kazandığımız takdirde dengeler değişecek. Bunun yanında da rakip takımların sonuçların almak lazım. Hollanda - Romanya maçı var. Hollanda kazanırsa bizim için bir avantaj. Bu saatten sonra artık ipler tamamen bizim elimizden geçecek. Artık biz Romanya’yı yendiğimiz takdir -tabi bu esnada hiç puan kaybetmememiz gerekiyor- rakiplerin aldığı dereceyle gitme ihtimalimiz çok yüksek ve ümit ediyorum ki gideceğiz.” diye konuştu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x