AK Parti Gençlik Kolları, Van’da kamp yaptı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 282 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım Medya Başkanlığı’nın Tanıtım Medya

AK Parti Gençlik Kolları, Van'da kamp yaptı
ANKARA (CİHAN)- AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım Medya Başkanlığı’nın Tanıtım Medya Kampı 23-24 Mart tarihleri arasında Van’da gerçekleştirildi.

    Türkiye’nin 7 bölgesinde yapılması planlanan kampın Van Şişli Öğretmenevi’nde gerçekleşen etkinliğine; Bitlis, Muş, Hakkari, Siirt, Şırnak, Batman illerinin il gençlik ve kolları ve tanıtım medya başkanları katıldı.

    Tanıtım Medya Başkanı Neslihan Cenk, AK Parti icraat ve gerçekleştirilen faaliyetlerin halka iyi anlatılması konusunda açıklamalarda bulundu. Bunun için sosyal medyanın kullanılması başta olmak üzere her kapıya gidilmesi gerektiğini anlatan Cenk, “Bizim diğer partilerden farklı olarak en önem verdiğimiz konulardan biri istişaredir. Başbakanımız da istişare kültüründen geldiği için, bu istişarenin önemini bildiği için partinin tüm organlarının fikirlerini alarak 10 yıldır kendisinin liderliğinde bu ülke yönetiliyor. Biz de bugün gençlik kolları olarak üzerimize düşen sorumlulukları istişare edeceğiz. Bire bir iletişimle ulaşabileceğimiz kişi sayısı sınırlıdır. O yüzden farklı kanalları da kullanmak zorundayız. Günümüzde sosyal medya gibi özellikle gençlere hitap eden araçları özellikle kullanmalıyız.” dedi.

    MEMNUNİYET İFADE EDİLDİ

    Kampta siyasi alanda yerel medya, sosyal medyanın kullanımı ve seçim kampanyaları stratejileri ağırlıklı olarak işlenirken, süreçle ilgili bölgeye has bir strateji geliştirilmesine karar verildi.

    Sosyal medya, seçim kampanyaları ve medya üzerine eğitim verilen kampta gençler Türkiye’nin sorunlarını tek tek giderildiği süreç konusunda görüş ve önerilerini anlatma imkânı buldu. Kampa katılanlar Genel Merkez Gençlik Kolları’nın bölgeye gereken önemi vermelerinden duydukları mutluluğu dile getirirken Gençlik Kolları’nın üzerine düşen sorumluluğun farkında olduğunu ve özellikle çözüm sürecinin halka doğru anlatılması için her türlü iletişim aracını kullanarak ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x