Bozdağ: Çözüm sürecinden, şehitleri istismar edenler rahatsız olacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 481 kez okundu

MANİSA (CİHAN)- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, çözüm sürecinden, şehitleri istismar edenler, terörden beslenenler

Bozdağ: Çözüm sürecinden, şehitleri istismar edenler rahatsız olacak
MANİSA (CİHAN)- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, çözüm sürecinden, şehitleri istismar edenler, terörden beslenenler ve terör üzerine gelecek hayalleri kuranların rahatsız olacağını söyledi.

473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali kapsamında, mesir saçım törenine katılmak için Manisa’ya gelen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, partisinin il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

Burada, çözüm süreci ile ilgili koşuşan Bozdağ, terörle mücadeleyi Türkiye’nin 30 senedir kararlılıkla yürüttüğünü kaydetti. Bu mücadelede başka yollar varsa ve bunun da adımlarını atmanın elbette hükümetlerin vazifesi olduğunu dile getiren Bozdağ, “Çözüm sürecinde terörün sona ereceğini, gözyaşının dineceğini söyledik. Bundan kim neden rahatsız olsun ki? Silahlar bırakılsın demek insanları neden rahatsız eder? Terör silahı bırakacak. Bundan herkesin memnun olması lazım. Terör bitiyor diye artık, enerjimizi ülkemizin her alanda ileri gitmesi için harcanacak. Herkesin bundan mutlu olması lazım. Ama maalesef MHP'nin söylemlerine baktığımızda çok farklı bir yaklaşım görüyoruz. Söyledikleri laflar bu ülkenin birliğine hizmet eden laflar değil. Bu ülkenin insanlarını birbirinin karşısına diken, bu ülkenin insanlarını kalben bölmeye yarayan cümleler kuruyorlar. Bunun kime ne faydası var? Çözüm süreci içerisinde umuyoruz ki terör meselesi ülkenin gündeminden çıkacaktır.” dedi.

Çözüm sürecinden rahatsız olan kesimlerin olduğunu belirten Bozdağ, bunları bildiklerini ifade etti. Bozdağ,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x