Yurt-Kur'dan öğrencilere eğitim semineri

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 147 kez okundu

ADIYAMAN (CİHAN)- Liderlik Başarı ve Motivasyon Koçu Yaşar Ateşsoy, yurt öğrencilerine Problem Çözme

Yurt-Kur'dan öğrencilere eğitim semineri
ADIYAMAN (CİHAN)- Liderlik Başarı ve Motivasyon Koçu Yaşar Ateşsoy, yurt öğrencilerine Problem Çözme Teknikleri konusunda eğitim seminer verirken, Ankara üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Serpil Samur ise Kamusal Davranışlar konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Adıyaman Yurt Müdürlüğü bünyesinde barınan öğrencilerin motivasyonu yüksek, zamanı iyi yöneten, özgüveni artmış, başarıya odaklanmış değişime ve çağa ayak uyduran, sosyal iletişimi güçlü bireyler olarak gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 'Gençlik ve Spor Bakanlığı Akademisi Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Eğitim Seminerleri' yoğun bir şekilde devam ediyor.

Alanında uzman kişiler tarafından verilen seminerler, yurtta barınan öğrenciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Seminerlere katılan öğrenciler, sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerine katkı sağlayan bu tür seminerlerin barındıkları alanlarda yapılmasının mutlu ettiğini ifade ettiler. Bu eğitimlerle kendilerini daha güçlü hissettiklerini, üniversiteyi bitirdikten sonra bunun faydasını mutlaka göreceklerine inandıklarını belirten öğrencilerin çokluğu, eğitimleri veren uzmanlarca memnuniyetle karşılanıyor.

Liderlik Başarı ve Motivasyon Koçu Yaşar Ateşsoy, problem çözme teknikleri konusunda öncelikle problemin tanımının yapılmasının çözümü için gerekli olduğunu ve problemi tanımlamanın/adını koymanın aslında çözüm için en temel unsur olduğunu ifade etti. Ayrıca, kişilerin karar verme yetilerini geliştirmek ve hayat boyu kullanabilecekleri problem çözme yeteneği kazandırmanın, problem çözme yönteminin temel amacı olduğunu belirtti.

'Kendini Tanıma Teknikleri' konu başlığı altında verilen eğitimde, hayatın her aşamasında iletişim olduğunu ifade eten Ateşsoy,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x