İspanya’da EXPO için yarışan atletler, altın madalyayla dönüyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 111 kez okundu

İZMİR (CİHAN)- Daha iyi bir dünya için yeni yollar ve herkes için sağlık

İspanya'da EXPO için yarışan atletler, altın madalyayla dönüyor
İZMİR (CİHAN)- Daha iyi bir dünya için yeni yollar ve herkes için sağlık temasıyla EXPO 2020’ye aday olan İzmir, tanıtımını uluslararası spor organizasyonlarında da sürdürüyor.

İspanya'nın San Sabestian kentinde yapılan 9. Avrupa Veteranlar Atletizm Salon Şampiyonası’na 39 kişi ile katılan Türkiye masterleri EXPO 2020 İZMİR tanıtımı görevini de üstlendiler.

Şampiyonaya 53 ülkeden 3 bin 375 veteran atlet yarışmacı olarak katıldı. İzmir EXPO 2020 standının kurulduğu alanda farklı dillerle basımı yayınlar dağıtıldı. İzmir’in adaylığı anlatıldı.

EXPO 2020 İzmir formalarıyla yarışan Türk Milli Takımı 80 yaş erkeklerde altın madalya da kazandı. 80 yaşındaki Hikmet Kandeydi, cirit atmada gümüş, uzun atlamada bronz ve yüksek atlamada altın madalya alarak İstiklal Marşı'nı okuttu.

Avrupa şampiyonu olan Hikmet Kandeydi, “İzmir ‘in EXPO 2020’ye aday olması, sağlık temas nedeniyle bizi desteklemesi açıkça motive etti. Sayın Valimiz Mustafa Cahit Kıraç’a altın madalya götürelim dedik.” şeklinde konuştu. 80 yaş 3 adım atlamada Nuri Sabuncu ise Avrupa 2.’si olarak gümüş madalya kazandı.

İzmir Masterler Atletizm Kulübü Derneği Başkan Aycan Kurtcan, “Şampiyona süresince ülke delegelerinin yoğun ilgisi İzmir şehrine olan merakları hepimizi çok mutlu etmiş ve ‘EXPO 2020 İZMİR’ oylaması için ümit vermiştir. yaşları 35+ olan ve her biri farklı meslek, sosyal hayat ve kültüre sahip olan 53 ülkeden yaklaşık 10bin kişiye yaptığımız tanıtım ile adaylık çalışmalarına katkıda bulunduğumuz için mutluyuz ve gururluyuz” dedi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x