Mersin'de karbondioksit gazı dolu tanker yola devrildi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 141 kez okundu

MERSİN (CİHAN)- Mersin'in Silifke ilçesi'nde şiddetli yağış nedeniyle kayganlaşan yolda karbondioksit gazı yüklü

Mersin'de karbondioksit gazı dolu tanker yola devrildi
MERSİN (CİHAN)- Mersin'in Silifke ilçesi'nde şiddetli yağış nedeniyle kayganlaşan yolda karbondioksit gazı yüklü yabancı plakalı tanker, takla atıp karşı şeride geçti. Yoldan geçen vatandaşların duyarlı davranıp durmasıyla tankerin içerisindeki yabancı uyruklu yaralı sürücü çıkartıldı.

Kaza sonrası durup şoföre yardımcı olan duyarlı 4 vatandaş tankerden sızan ve gazın cinsini bilmememelirnden dolayı yol kontrolünü üstlendi. Duyarlı 4 vatandaş, araçların karşı şeritten kontrollü geçmesini sağladı, durmak isteyen sürücüleri de sızan gaza karşı uyardı.

156 jandarma ve 155 polis imdadı arayan vatandaşlar kazayı bildirip aynı zamanda da 112 acil yardım servisini de arayıp yaralı sürücü için ambulans istediler.

Olay yerine gelen ambulansta muayene olan araç sürücüsünün Arapça konuşması nedeniyle sürücüyle anlaşamayan polis memurları verilen telefon üzerine yetkili şirketi arayıp sızan gazın çeşidi hakkında bilgi aldı. Şirket çalışanların tankerdeki gazın yanıcı ve patlayıcı olmayan karbondioksit gazı oduğunu bildirimesi üzerine polisler ve vatandaşlar rahatladı.

Uzun süre yol tek şeritten devam ederken, sürücünün kazadan hafif yaralı olarak kurtulduğu öğrenildi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x