Fatih Erbakan: İktidar bazı konularda olumlu adımlar atıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 306 kez okundu

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, hükümetin inanç özgürlüğü, başörtüsü, imam hatip liseleri ve kuran kursları konularında olumlu adımlar attığını söyledi.

Fatih Erbakan: İktidar bazı konularda olumlu adımlar atıyor
MUŞ (CİHAN)- Erbakan, "Bu insanlar her ne kadar gömleklerini çıkarsalar da yanlış yollara tevessül etseler de içlerinde küçük de olsa bir Milli Görüş tabanını muhafaza ediyorlar. Bu Milli Görüş damarı sebebiyle özellikle son birkaç senedir bazı olumlu adımlar atıyorlar. Bu olumlu adımları görmek herkesin hakkını teslim etmek Milli Görüşçüler olarak bizim vazifemizdir. " dedi.

Fatih Erbakan, Saadet Partisi (SP) Muş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Türkiye’de ve Dünyada Neler Oluyor' konulu konferansa katıldı.

Muş Düğün Salonu'ndaki konferansa katılan Erbakan, konuşmasına babası rahmetle Necmettin Erbakan'ın öğrencilerinin 10 yıldır iktidarda olduklarını hatırlatarak başladı.

"Biz olumlu bir iş ve hayırlı bir faaliyet yapana, kimin yaptığına bakmaksızın elbette ki teşekkür ederiz." diyen Erbakan, şöyle devam etti: "Her ne kadar gecikmiş de olsa tam istenildiği gibi olmasa da yıllardır Türkiyemizde sürdürülen din düşmanlığına karşı bir takım adımlar atılıyor. İnanç özgürlüğünün sağlanması yolunda bir takım gelişmeler kaydediliyor. 4+4+4 eğitim sistemine geçiyorlar. İmam hatip liseleri, Kur’an kursları yeniden açılıyor. Harp okullarında dahi Kuran dersi, seçmeli ders haline geliyor. Bundan böyle başörtülü avukatlar duruşmalara başörtüleriyle girebilecekler. Bunlarla birlikte devlet kurumlarının hangi kademesine bakarsanız bakın dindar, inançlı ibadetli kimselerin yüksek düzeydeki görevlere geldiğini görüyoruz. Üniversitelere başörtülü öğrenciler kabul ediliyor. Hatta başörtüsü Türkiye Cumhuriyeti’nin en yüksek makamı olan Çankaya Köşkü'ne kadar çıkmış durumda."

"TOKİ ELİYLE VATANDAŞLARIN KONUT PROBLEMİ ÇÖZÜLMEYE ÇALIŞILIYOR"

Cumhurbaşkanı’nın askerlerle birlikte Cuma Namazı’nı kılmasının olumlu bir gelişme olduğunu söyleyen Fatih Erbakan, “Sadece bu da değil, gecikmiş de olsa hızlandırılmış trenler hizmete sokuluyor. Duble yollar yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında yeni havaalanları yapılıyor. TOKİ eliyle vatandaşların konut problemi çözülmeye çalışılıyor. 28 Şubatçılar yargılanıyor Askeri vesayetin ortadan kaldırılması için önemli adımlar atılıyor. Bununla da kalmıyorlar Konya’daki üniversiteye Necmettin Erbakan Üniversitesi ismini veriyorlar ve en son kongrelerinde 'Bizim yolumuzda Erbakan Hoca'nın yoludur' diyorlar." diye konuştu.

Bunların yeterli olmadığını da kaydeden Erbakan, "Bazen vatandaşlar bize diyor ki 'Bunları AK Parti yaptıysa size ne gerek var. Siz de kapatın partinizi AK Parti'ye geçin.' Biz de onlara diyoruz ki bizim malda mülkte, milletvekili olmakta veya parti başkanı olmakta gözümüz yok. Biz bu millete Milli Görüş esaslarına dayalı hizmet anlayışı ile hizmet etmek için bu yola çıktık. Bizim fikirlerimizin kopyasını alanlarla birlikte olmayız. Bir birliktelik olacaksa onlar çatılarına geri dönsünler." ifadelerini kullandı.

Dünya ve ülke gündemine de değinen Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan’ın Muş ve Malazgirt’e verdiği önemi de anlatarak konuşmasını tamamladı.

OKÇU: SULHUN KARDEŞLİĞE BASAMAK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Refah Partisi (RP) Batman eski Milletvekili ve SP GİK üyesi Musa Okçu ise Türkiye’de 40 yıldan beri büyük sıkıntılar yaşandığını belirterek, atılan önemli adımların istikrarlı bir şekilde devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Barış sürecine de değinen Okçu, “Biz elbette ki sulhun bir kardeşliğe basamak olacağını düşünüyoruz. Bizler Milli Görüşçüler olarak bu şuurda olduğumuz için bu durum en fazla bizleri memnun etti. Ancak şunu da ifade etmek istiyorum. Tam 40 senedir biz ve bizim gibi düşünen insanlar, evvelki gün verilen mesajları ifade ediyoruz. 'Bin yıldır İslam’ın bayraktarlığında kardeşiz barış içerisinde yaşamakla mükellefiz' diye söyledik durduk. Onun için inşallah bu söylenenlerde samimi olurlar. Dileriz gönlümüzdeki huzura, refaha ve inanca o vesile ile en kısa sürede kavuşuruz.” ifadelerini kullandı.

SP Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri Muhittin Aytunç ile Musa Okçu, Van, Erzurum, Batman ve Elazığ İl başkanları ile bazı illerin ilçe başkanları, partililer ve davetliler de katıldı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x