Karşıyaka Yamanlar Ortaokulu badminton ve teniste İzmir şampiyonu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 93 kez okundu

İZMİR (CİHAN)- İzmir İl Gençlik ve Spor ile İl Milli Eğitim müdürlükleri tarafından

Karşıyaka Yamanlar Ortaokulu badminton ve teniste İzmir şampiyonu
İZMİR (CİHAN)- İzmir İl Gençlik ve Spor ile İl Milli Eğitim müdürlükleri tarafından düzenlenen ortaokullararası badminton ve tenis birinciliklerinde zafer, Karşıyaka Özel Yamanlar Ortaokulu’nun oldu. Küçük kızlar il birinciliğinde bütün maçlarını kazanan Berfin Keksin, İpek Sude İpek, Aysu Özbek, Şeyda İkbal Esen ve Kübra Nur Yavaş’tan kurulu Karşıyaka Özel Yamanlar takımı, final müsabakasında da Özel SEV Ortaokulu'nu yenerek İzmir şampiyonu oldu. İkinciliği Özel SEV Ortaokulu, üçüncülüğü Ödemiş Zafer Ortaokulu elde etti.

İzmir Ortaokullararası Yıldız Erkekler Tenis İl Birinciliği'nde ise bütün rakiplerini yenen Karşıyaka Özel Yamanlar zirveye ulaştı. Hakan Şanlı ve Sacit Ahuntzade’den oluşan takım, finalde Özel Ege Ortaokulu'nu mağlup ederek şampiyon olurken Özel Ege Ortaokulu ikinciliği, Özel Bornova Ortaokulu üçüncülüğü kazandı.

Karşıyaka Özel Yamanlar İlköğretim Okulu Müdürü Muhammet Ali Toksoy, yatığı açıklamada, “Bilimsel alanda kendisini kanıtlamış bir okul olarak, sanat ve spora da ciddi destek veriyoruz. Bu şampiyonluklar, doğru yolda olduğumuzun ispatı. Bu başarıların çok büyük fedakârlıklarla kazanıldığının bilincindeyiz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x